Geri Dön
SiyasetCHP'den olağanüstü "tape" toplantısı

CHP'den olağanüstü "tape" toplantısı

Ankara, pazartesi günü akşam saatlerinde internete düşen yeni bir ses kaydı nedeniyle hareketli saatler yaşadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile 17 Aralık operasyonunun olduğu gün yaptığı telefon konuşmalarına ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internete düşmesinin ardından partisinin MYK üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Gece saatlerinde başlayan toplantıdan Ak Parti hükümetinin istifaya davet edilmesi kararı çıktı.MHP Başkanlık Divanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları üzerine toplandı. Konuyla ilgili açıklamayı bugün Bahçeli yapacak.


Toplantı devam ederken gece saat 23.30 sıralarında kameraların karşısına geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin böylesine kirli ilişkilerin odağında bulunan bir kişi artık yönetemez. Erdoğan'ın başbakanlığındaki hükümet şu andan itibaren meşruiyetini kaybetmiştir. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bu başbakan şu andan itibaren istifa etmek durumundadır" dedi.
Sosyal medya ve Ankara, youtube'a yüklenen, Başbakan Erdoğan'la oğlu Bilal Erdoğan arasında, yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün olan 17 Aralık'ta geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarıyla sarsıldı. Kayıtların yüklenmesinin hemen ardından twitter'da yüzlerce paylaşım yapılırken, Kılıçdaroğlu, aynı saatlerde CHP MYK'yı olağanüstü toplantıya çağırdı.

Tek gündem ses kaydı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplantı öncesi yaptığı değerlendirmede, "Toplantımızın tek gündemi internete düşen ve Başbakan Erdoğan ile oğluna ait olduğu belirtilen ses kayıtlarıdır. Bu kayıtları değerlendireceğiz" dedi. Partinin Ankara'da bulunan tüm yöneticileri gece saat 22.00'de genel merkeze geçerek Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından yaşanan gelişmelerin ele alındığı toplantıda, ses kayıtlarının ele alındığı belirtildi.

İstifaya davet edelim
CHP'nin bu ses kayıtlarına kayıtsız kalamayacağı belirtilen toplantıda, Başbakan Erdoğan'ın ve Ak Parti hükümetinin istifaya davet edilmesi benimsendi. Kılıçdaroğlu'nun bugün konuşacağı CHP grup toplantısında bazı ses kayıtlarının dinletilmesi için ses düzeneğinin hazırlandığı öğrenildi. Dün gece internete düşen ses kayıtlarının da bu kapsamda grup toplantısında dinletilebileceği iddia edildi.

Twitter'dan mesaj
Kılıçdaroğlu, olağanüstü MYK toplantısından hemen önce sosyal paylaşım sitesi twitter'da yaptığı değerlendirmede, "İnsanının sorunlarını dinlemek yerine gizlice telefonlarını dinleyen AKP, yaratmaya çalıştığı korku imparatorluğunda elbet boğulacaktır" diye yazdı.

getirmeye davet ediyorum. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bu başbakan şu andan itibaren istifa etmek durumundadır.

MHP'de 'ses kaydı' toplantısı

MHP Başkanlık Divanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları üzerine toplandı. Konuyla ilgili açıklamayı bugün Bahçeli yapacak.

Milliyetçi Hareket Partisi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili açıklamasını bugün yapacak. Ses kaydı iddiaları üzerine MHP Başkanlık Divanı olağanüstü toplandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde Başkanlık Divanı üyeleri ile bir araya geldi. Toplantının sona ermesinin ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, yaptığı açıklamada, Başkanlık Divanı Toplantısı'nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ileri sürülen ses kayıtlarının değerlendirildiğini belirtti. Karakaya, konuyla ilgili açıklamayı, bugün Bilecik'te programı olan genel başkanları Devlet Bahçeli'nin yapacağını söyledi.

Hatayspor maçı sonrası İsmail Çipe isyanı
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
Erciyes'te çığ düştü: 1 kişi hayatını kaybetti
Araç alıp satacak herkesi ilgilendiriyor! Değişiklik masada
Washington Post manşetten verdi! Yok etme görüntüleri Moskova'yı alarma geçirdi
Giresun'da korkutan an! Direkt kırmızı kart
Survivor All Star'da şoke eden sakatlık! 'Beni götürmeyin'
Fransa’da tartışmalara neden olmuştu! Kabul edildi
İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'
En 'parlak' intikam sosyal medyayı salladı! Aldatıldığını öğrenince...
Acun Ilıcalı'nın kızı kaza geçirmişti! Zeynep Yılmaz'dan açıklama...
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Rehine krizinde şoke eden istek! Böyle kaçtılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler