Geri Dön
SiyasetCHP'li belediye çalışanlardan Kılıçdaroğlu'na zam tepkisi

CHP'li belediye çalışanlardan Kılıçdaroğlu'na zam tepkisi

Beylikdüzü’nde park ve sosyal tesislerin açılış ve temel atma törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'zam' tepkisi ile karşılaştı. CHP’li Bakırköy Belediyesi çalışanları kendilerine son üç yıldır zam yapılmadığı gerekçesiyle tören alanı önünde Kılıçdaroğlu’nu protesto etti.

CHP'li belediye çalışanlardan Kılıçdaroğlu'na zam tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da yer aldığı törende konuşan Kılıçdaroğlu, "Bizim belediye başkanlarımıza engel çıkaranlar şunu çok iyi bilmeli, karanlığın zifiriliğindeyiz ama güneşin doğmasına çok yakınız. Engel çıkaranlar bunun hesabını mutlaka yeri ve zamanı gelince vereceklerdir" dedi.

"İBB Başkanımıza yönelik yapılan haksız suçlamalar var" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor ama unuttukları bir şey var. Bu ülkenin insanının ferasetine, vicdanına güveniyorum. İstanbul Büyükşehir'i aldığımız zaman 13 bin oy farklı ile alınmıştı. 'Nasıl İstanbul'u geri alabiliriz' diye özel çabalar harcandı. Ben parti meclisinde, 'Milletimizin ferasetine güveniyorum' dedim. İkinci kez seçim oldu 13 binlik fark 800 bine çıktı. Demek ki doğruyu yaptığımız zaman bütün engelleri aşabiliriz. Rahmetli babamın güzel bir vasiyeti vardı. 'Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur' diye. Biz doğru durmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

CHPli belediye çalışanlardan Kılıçdaroğluna zam tepkisi

"ADİL BİR DÖNEM GELMESİNİ ARZU EDİYORUZ"

Törende konuşan İmamoğlu ise, "Bu güzel şehrin, bu güzel ülkenin nimetleri, gelirleri, parası, pulu çok fazla. Tek farkı, şartı var: Bundan bütün insanlarımızın eşit bir biçimde faydalanması için bu paranın nereye aktığı ve nereye yönlendirildiği. Eğer hizmete akar ise, bu ülkeden daha zengin bir ülke dünyada yok. Ama hizmete değil; birilerinin, bir avuç insanın isteklerine ve şahsi arzularına dönük bir kanal açılmış ve oraya akıyorsa işte o zaman, bugünün zor koşullarını yaşıyoruz. O bakımdan, sizlerin liderliğinde Türkiye'mize, İstanbul'umuza, şehirlerimize, insanlarımıza çok değerli, adil bir dönemin gelmesini arzu ediyoruz. İnşallah ülkemizin her insanının mutlu olduğu, İstanbul'umuzun her insanının özgür, eşit, adil bir ortamda yaşadığı dönemleri hep birlikte yakalarız" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA ZAM TEPKİSİ

Beylikdüzü’nde törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye çalışanlarının 'zam' tepkisi ile karşılaştı. Bakırköy Belediyesi çalışanları, son üç yıldır zam alamadığı gerekçesi ile grev başlatmıştı. Aradan geçen süreçte çalışanlar, defalarca Bakırköy Belediyesi ve CHP’li yöneticilerden en azından yıllık enflasyon oranında zam yapılmasını istemişti. Grevin 13'üncü gününde ise Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen işçiler, zam konusunda söz aldığını fakat aradan geçen günlerde sözün yerine getirilmediğini söyleyerek Kılıçdaroğlu’nu protesto etti.

CHPli belediye çalışanlardan Kılıçdaroğluna zam tepkisi

“KILIÇDAROĞLU’NUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Son üç yıldır zam alamadıklarını ifade eden Yılmaz Şutanrıkulu, “27 yıldır Bakırköy Belediyesinde işçiyim. 75 gündür grevdeyiz ve masa çözümü olmadı. Belediye başkanımız sıfır zam önerdi ve sonrasında 3,5,7 gibi bir zam modeli önerildi. Tabi bu rakamları kabul etmedik ve masadan kalktık. Sesimizi Kemal Kılıçdaroğlu’na iletmek için buradayız. Fakat 75 gündür onlarca kez kendilerine iletmemize rağmen hiçbir sonuç alamadık. ‘Grevdeyiz, desteğiniz bekliyoruz’ dedik ama bir dönüş alamadık. Bize defalarca söz verildi, halledeceğiz denildi ama bir sonuç alamadık. Biz ekmeğimiz için buradayız. 75 gündür bu kış şartlarında hak ettiğimiz almak için direniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu bize söz verdi, biz bu söz yerine getirilene kadar Kılıçdaroğlu’nun peşindeyiz. Grevimizin 13'üncü gününde kendisinden söz aldık, ‘Halledeceğiz arkadaşlar’ dedi. Ama kendisine ulaşmamız 10’u, 15’i geçti ama hala bizim isteklerimiz yerine getirmediler. İsteklerimiz çok fazla değil. Biz kendilerinin doğru olduğuna inanmadığı TÜİK’in enflasyon rakamları kadar zam istiyoruz. Bizim karşımıza yüzde 0 zam ile geldiler ardından ise 5,7,9 gibi bir rakam söylediler. Yaşanan bu enflasyon karşısında bize dayattıkları bu oranları asla kabul etmeyeceğiz” dedi.