Geri Dön
SiyasetCHP’nin üyesi sayısı 1.3 milyona dayandı

CHP’nin üyesi sayısı 1.3 milyona dayandı

CHP’nin Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimleri Faaliyet Raporu’ndaki verile göre partinin haziran ayına göre üye sayısı 15 bin artarak 1 milyon 297 bin 624’e ulaştı. Partinin mevcut üyelerinin 446 binini kadınlar, 130 binini ise genç üyeler oluşturuyor.

CHP’nin üyesi sayısı 1.3 milyona dayandı

CHP’nin en fazla üyesi 290 bin 600 ile İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’u 163 bin 895 üye ile İzmir, 84 bin 500 üye ile Ankara, 47 bin 800 bin üyeyle Antalya, 46 bin üyeyle Adana ve 43 bin üyeyle Mersin takip ediyor.

İlçeler bazında ise en fazla üye 21 bin üyeyle Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunuyor. Sıralamada Çankaya’nın ardından 20 bin üye ile İzmir’in Buca, 17 bin üyeyle de Adana’nın Seyhan ilçesi geliyor.

CHP’ye iki üyenin kayıtlı olduğu Siirt’in Tillo ilçesi dışında Sivas’ın Doğanşar ilçesinde altı, Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde dokuz, Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde ise 11 üye bulunuyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Baykar'ın acı günü! Tarık Kesekçi için cenaze töreniTrafik kazasında hayatını kaybeden Baykar Savunma uçak mühendisi Tarık Kesekçi için cenaze töreni düzenleniyor. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "Yolda şehit oldular. Tümüyle memleketi adına gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı. Kendisi ile Akıncı'da çok mesaimiz oldu. Kendisi bir akıncıydı." dedi.