Geri Dön
SiyasetCHP’yi tanımlayan kavram liderliktir

CHP’yi tanımlayan kavram liderliktir

“CHP, İYİ Parti ve HDP arasında kaldı” iddialarına tepki gösteren Açıkel, “Bugün CHP için ileri sürülebilecek bir şey varsa o da Türkiye’nin tüm partilerine liderlik yaptığıdır” dedi.

CHP’yi tanımlayan kavram liderliktir

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Milliyet’e konuştu. Partisinin seçim çalışmalarına ilişkin bilgi veren Açıkel “CHP’nin İYİ Parti ve HDP arasında kaldığı” iddialarını reddetti. Olası her seçime hazır olduklarını vurgulayan Açıkel’in değerlendirmeleri özetle şöyle:

MANİFESTO: Yeni devletçi, yeni kalkınmacı, yeni kooperatifçi bir planlamayla gençleri, kadınları, kadın istihdamını ve kadın kooperatiflerini, esnafımızı ve KOBİ’mizi ve çiftçimizi dijital dönüşüme iddialı bir şekilde hazırlayacak, içi boşaltılan Anadolu’yu yeniden ayağa kaldıracak, cumhuriyetin ikinci yüzyılına yarışır bir manifestoyla yurttaşlarımızın karşısında hazır olacağız.

İNSİCAMLARI BOZULDU: AKP, çok büyük bir erime ve çözülme sürecinde. Bakanların birbirlerine karşı politika geliştirdiği, bürokratların birbirlerine karşı suçlayıcı ifadelerde bulunduğu, bürokrasinin dağıldığı, iş yapamaz hale geldiği, imza dahi atmadığı, Cumhur İttifakı bileşenlerinin MHP ve AKP’nin kadroları arasında insicamının bozulduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz ise birleştirme, kucaklama ve kalkınma iddiasıyla ilk seçime hazırlanıyoruz.

HER SEÇİME HAZIRIZ: Genel Başkanımızın Türkiye’de ayak basmadığı tek bir il, temasa geçmediği tek bir toplum kesimi kalmadı. Saray koalisyonu ise halkın arasına karışmaktan çekiniyor. Baskın seçime de, erken seçime de hazırız. Ülkemiz daha fazla ıstırap çekmesin diye hemen erken seçim istiyoruz.

LİDERLİK VE KUCAKLAMA: (CHP, İYİ Parti ve HDP arasında mı kalıyor?) CHP’nin Türkiye’deki siyasi partilerin hepsiyle diyaloğu, teması söz konusu olur ama hiçbir parti grubunun arasında kaldığı ileri sürülemez. Bugün CHP için ileri sürülebilecek bir şey varsa, CHP’nin Türkiye’nin tüm partilerine liderlik yaptığıdır. Bugün CHP’yi tanımlayacak şey arada kalmışlık değil, liderlik ve kucaklamadır.

OYLARIMIZ ARTIYOR: CHP’nin de İYİ Parti’nin de oyları artıyor. Gözlemimiz MHP’den ve AKP’den İYİ Parti’ye oy geçişinin daha gözle görülür olduğu. Biz tüm partilerden oy alıyoruz. Doğu’da da oylarımız gözle görülür bir şekilde artıyor ama AKP ve MHP’nin oy toplamı 8 ila 12 puan arası düşmüş görünüyor. Tabii AKP’den ve MHP’den ayrılan, ‘kararsız’ seçmen olduğunu da teslim etmemiz gerekiyor..

İTTİFAK ÇAĞRISI: (Millet İttifakı genişler mi?) Temennimiz, Türkiye’nin tüm yurttaşlarının, tüm siyasi partilerinin katıldığı, CHP’nin ve Millet İttifakı’nın çizdiği çerçevenin genişleyebileceği bir demokratik yönetim modeli. AKP’den ve MHP’den yurttaşlarımıza da en büyük çağrımız onların da bizim ittifakımıza katılmasıdır.

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler