Geri Dön
Siyaset'Çiftçinin faizi indi mi?'

'Çiftçinin faizi indi mi?'

Ekonomik krizin derinleştiğini belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Biz faizi savunmuyoruz ama nereden inecek faiz? Siz, esnafın, çiftçinin, banka kredilerinin faizini indirdiniz mi? Hayır’’ ifadelerini kullandı.

'Çiftçinin faizi indi mi?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuştukça ekonominin olumsuz etkilendiğini savundu. Kılıçdaroğlu MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sözleri üzerinden yüklendi. FOX TV’de katıldığı programda Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti:

AKIL ALIR DEĞİL: (Bahçeli’nin Yavaş’a ilişkin sözleri) Sayın Bahçeli uzun yıllardır siyaset sahnesinde. Böyle bir olayı araştırmadan soruşturmadan Mansur Yavaş’ı suçlaması doğru değil. Mansur Yavaş gerçekten de siyasi tartışmalardan uzak duran birisi. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Türkeş’in anma töreni sırasında böyle bir baskın yapılıyor. Bunu halkımızın bilmesini isterim. Bahçeli’nin yapması gereken bunu yapanları eleştirmesiydi. ‘Bunu yapanları partide tutmayacağım ve atacağım’ demesi lazımdı. Siz kendinizi AK Parti’nin altında konumlandırmışsanız artık siyaset üretemezsiniz.

DÖVİZİN YÜKSELİŞİ: Erdoğan faizden şikayet ediyor ama enflasyon onu bağlıyor. Aslında gelir dağılımındaki adaletsizliğin birinci amiri enflasyondur. Her şeye zam yapıldı. Bu kadar zammın nedeni nedir? Faiz midir? Biz faizi savunmuyoruz ama nereden inecek faiz? Siz, esnafın, çiftçinin, banka kredilerinin faizini indirdiniz mi? Hayır. Gelir dağılımında olağanüstü bir dengesizlik var. Zam yapılmayan hiçbir şey yok.

KONUŞTUKÇA BATIRIYORSUN: (Erdoğan’ın TRT konuşması) Ekonominin haline bakın. Neye zam yapılmadı? Asgari ücrete, memur maaşına zam yapılmadı. Ekmeğinden tutun, et, peynir, doğalgaz, elektrik her şeye zam yapıldı. Konuştukça batırıyorsun ülkeyi. ‘Bir sus’ dedim kendisine. Allah aşkına bir sus artık. Bu ülkenin sanayicisi, çiftçisi, emeklisi konuşsun. Vallahi billahi ekonomi de bilmiyor. Ekonomi denilen bilimden haberi bile yok.

MERSİN MİTİNGİ: Mersin’de güzel şeyler söyleyeceğim. Umutsuzluğu topluma aşılamak gibi bir anlayışım yok. (‘Sloganınız belli mi?’ sorusu üzerine) ‘Milletin sesi’. Orada önce milletten kişiler çıkıp konuşacak, ben de dinleyeceğim.

‘Hani 15 Temmuz’u planlamışlardı’

Birleşik Arap Emirlikleri (Veliaht Prensi) neden geliyor? Hani bunlar 15 Temmuz’u planlamışlardı? Nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ‘şerefsiz’ diye tanımladığı biriyle nasıl tokalaşır? Ne oldu birden bire? 10 milyar dolar para getireceklermiş. Neymiş bu para? Tank Palet için ‘satma biz 50 milyon dolar buluruz’ demiştim. Aselsan’ı, Havelsan’ı, Roketsan’ı alacaklar diye haberler çıktı gazetelerde. Bekledim, ne MSB’den, ne de Erdoğan’dan bir açıklama gelmedi. Öyle olunca ben mecburen, ‘Bunları satarsanız sizin burnunuzdan fitil fitil getiririm’ dedim. Getiririm de...

 

CHP'li başkan uğurlandı

Sivas'ta önceki gün trafik kazasında yaşamını yitiren İmranlı İlçesi Belediye Başkanı Murat Açıl (57) dün İstanbul'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Çiftçinin faizi indi mi

Küçükçekmece Garip Dede Cemevi'ndeki cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Murat Açıl, İmranlı halkı  mutlu olsun diye büyük emek harcadı. Genç, dinamik, enerjik biriydi. İstanbul ile İmranlı'yı bir anlamda buluşturdu. Sevgiyi, dostluğu egemen kıldı. Hepimizin başı sağ olsun" dedi. Açıl Büyükçekmece Mezarlığı'na defnedildi.

‘Tamam Erdoğan, anladık, gaz yağı alamadık…’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki açıklamalarına, “Kendi yarattığı rezaleti gizlemek için, sürekli 50 yıl öncesini anlatıyor. Tamam Erdoğan, anladık, gaz yağı alamadık…” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “’Oynat Uğurcuğum’ Erdoğan, her toplantısına ‘Bay Kemal’ videosu ile başlıyor. Kendi yarattığı rezaleti gizlemek için, sürekli 50 yıl öncesini anlatıyor. Tamam Erdoğan, anladık, gaz yağı alamadık…" ifadelerini kullandı. -ANKARA Milliyet

 

Meteoroloji haritayı paylaştı! Devamı kuvvetli şekilde geliyor
TOGG'dan heyelandıran paylaşım! 'Bizi izlemeye devam edin'
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
FLAŞ! Hayati uyarı: İmkanı olanlar ertelemesin!
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! İlk açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Çok konuşulan olay! Gaziantepli futbolcu penaltı öncesi...
Hepsi itlaf edilecek! Alarm verildi
Bu oyun türleri beyni ele geçiriyor! '10 yıldır odasından çıkmayan var'
Şeyma Subaşı: İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum
İstifa ve kongre çağrılarının ardından Başkan Ali Koç kararını verdi
Kan donduran kayıt! Evcil maymunu arkadaşını parçaladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler