Geri Dön

‘Cinsiyet kotası çalışması başlattık’

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Siyasi Partiler Yasası’nda değişiklik yapılarak cinsiyet kotası uygulanması için bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Teklifin ilk imzacısı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

‘Cinsiyet kotası çalışması başlattık’
MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

 

Nazlıaka, örgütlenme çalışmalarını Milliyet’e şöyle anlattı:

“Örgütlü gücümüzü sadece parti içinde değil, kadın dernekleriyle de sıkı bağlar kurarak büyütüyoruz. Biz CHP’li kadınlar olarak büyük bir hedefe odaklandık, ilk seçimlerde partimizi iktidara taşıyan öncü güç olmak. Kurultayda sloganımız, ‘kotalar bize dar, rotamız iktidar’ idi. Bu kapsamda, Siyasi Partiler Yasası’nda değişiklik yapılarak cinsiyet kotası uygulanması için de bir çalışma başlattık. Hazırlanan kanun teklifi taslağını kadın dernekleriyle paylaştık. Diğer siyasi partilerle de iletişim halindeyiz. Alacağımız öneriler doğrultusunda teklif son halini alacak.”

Bitlis'te askeri helikopter düştü: 10 şehidimiz varMilli Savunma Bakanlığı Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 9 personelin şehit olduğunu, 4 personelin yaralandığını bildirdi. MSB, yaralanan bir askerin daha şehit olduğunu, şehit sayısının 10'a yükseldiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı arayarak bilgi aldı. Kazanın duyulduğu ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Erdoğan, şehitlere rahmet, ailelere ve TSK'ya başsağlığı diledi. Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile helikopter kazasına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. Öte yandan şehit olan askerden birinin Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber