Geri Dön

‘Çocuk bile 9 ay 10 günde oluyor’

Ak Parti’nin Kızılcahamam kampında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı türban çıkışıyla şaşırtan Ak Parti kurucusu Fatma Ünsal, “2011 seçiminde mutlaka başörtülü milletvekili adayı gösterilmesi gerekir. Eğer bunu Ak Parti çözemeyecekse başka partilere çağrı yapmak için Ak Parti’den ayrılırım” dedi.

‘Çocuk bile 9 ay 10 günde oluyor’

Erdoğan ile türban tartışması Erdoğan başkanlığında hafta sonu yapılan Ak Parti kampında türban tartışmaları da yaşandı. Ak Parti’nin kurucusu olan türbanlı Ünsal, partide türbanlı milletvekili olmamasını eleştirerek, bu konuda 2011 seçimlerinde adım atılıp atılmayacağını sordu. Bu konuda adım atılmayacaksa Ak Parti’den ayrılarak bağımsız olarak mücadele edeceğini belirten Ünsal, “Mutlaka başörtülülerin Meclis’e girmesi gerekir. Ak Parti aday göstermeli” dedi.
Zamanla bazı sorunların çözüleceğini belirten Erdoğan’ın ise “Samimiyetimizi sorgulamayın. Çocuk bile 9 ay 10 günde oluyor. Siyasi tercihinizi değiştirirseniz sizin adınıza üzülürüm. Sizin bileceğiniz iş” dediği belirtildi.
Erdoğan ile yaşadığı tartışmayla ilgili olarak Milliyet’e konuşan Ünsal, şöyle konuştu:
“Başörtülü kadınların sadece seçme hakkı var, seçilme hakkı yok. Bu kötü ve haksız bir durum. Başörtülüleri seçememe nedeniyle seçme hakkı da kısıtlanmış oluyor. Başörtülü kadının parlamentoda olamaması büyük haksızlık.”

Oto galeride 4 maymun bulunduİstanbul'da ihbar üzerine bir oto galeriye yapılan baskında CİTES kanunlara aykırı şekilde yurda sokulup saklanan 4 Makak Maymunu ele geçirildi. Kaçak yollarla yurda sokulduğu belirlenen maymunlardan birisinin Down Sendromlu olduğu tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber