Geri Dön
Siyaset‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ yorumu: ‘Siz olacaksınız’ denirse, olunur

‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ yorumu: ‘Siz olacaksınız’ denirse, olunur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, Habertürk TV’dekatıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ yorumu: ‘Siz olacaksınız’ denirse, olunur

Orman yangınlarına müdahale sorumluluğuna ilişkin tartışmaya dikkati çeken ve iktidarın bu konuda topu belediyelere atmaya çalıştığı mesajını veren Kılıçdaroğlu, Orman Kanunu’nun, orman yangınlarının söndürülmesine ve koordinasyona yönelik bazı hükümlerini okuyarak, bu anlamda yetki ve sorumluluğun Orman Genel Müdürlüğü’nde olduğuna işaret etti.

Seçimlerde Erdoğan’ın karşısına kimin aday olacağı ve ortak aday konusunda uzlaşma sağlayıp sağlayamayacaklarına ilişkin soruya ise Kılıçdaroğlu, “Sağlanır, niye sağlanmasın” yanıtını verdi. “Ortak aday olmaya talip olup olmadığı”nın sorulması karşısında da CHP lideri, “Cumhurbaşkanlığı onurlu bir görevdir. Elbette talep gelir, ‘Evet siz olacaksınız.’ denirse, olunur” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu,  ortak adaylık için Mansur Yavaş ve Ekram İmamoğlu’nun isimlerinin zikredildiğinin anımsatılmasına karşılık da, “Büyükşehir belediye başkanları bir dönem daha devam etmeli. Elbette daha iyi ve daha güzel yerlere gelebilirler” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
"Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" Servet hayali yalnız bıraktıIsparta'da, yaklaşık 3 yıl önce, 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırınca 50 yıllık eşi Dudu Duvar'ın (65) küsüp 3 yıldır konuşmadığı Mehmet Duvar (71), iki hafta önce de 'Sizi dolandıranların izini sürüyoruz' yalanına inanıp krediyle çektiği 15 bin lirayı da dolandırıcılara gönderdi. 3 yıldır aynı binanın ayrı katlarında yaşayan Duvar çiftinin 4 çocuğu da tedbiren, babalarının 3'üncü kez kandırılmaması için cep telefonu ile otomobilinin anahtarını aldı. Mehmet Duvar, yaptığı açıklamada, yaşadığı şoktan hala kurtulamadığını, ikinci defa dolandırıldığını için üzgün olduğunu anlattı. Duvar, "Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" diye konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler