Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan alana böyle geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı'na katılmak üzere Muş'a giderken, helikopterle havadan incelemelerde bulundu. Sabahın erken saatlerinde Malazgirt ilçesinde bulunan Anıt Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanının katılacağı kutlamaların başlamasını bekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan alana böyle geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte katılacağı 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin 946'ncı yıldönümü törenleri, bayraklarla donatılan Zafer Anıtı'nın bulunduğu meydanda gerçekleştiriliyor.

Kutlama programı, bugün gece yarısı Mescid Alan Sahnesinde ilahi ve kasidelerin okunması ile başladı.

Atlı Okçuluk ve Atlı akrobasi gösterileri, Okçuluk muharebe oyunları yapıldı.

Muş Valisi Aziz Yıldırım ve Ak Partili Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, yurt içinden ve dışından kutlamaları izleyecek olanların barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü önlemin alındığını söyledi.

Vali Yıldırım ve Belediye Başkanı Asya, gelenlerin sayısının fazla olması halinde vatandaşların konukları evlerinde ağırlayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı'na katılmak üzere Muş'a giderken, helikopterle havadan incelemelerde bulundu.

Bakan açıkladı! 200'ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altındaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefinin ağır ateş altına alındığını bildirdi. Bakan Akar, "İlk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen saldırı devam etmiş, bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber