Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimizden verilecek en küçük taviz yok

AK Parti Ankara 6. İl Kongresi salon dışında toplanan binlerce kişiye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz 780 bin kilometrekareye, 18 milyon metrekareden geldik. Şimdi ilmik ilmik dokuyoruz, dokuyacağız. Burayı bölmek, parçalamak isteyenlere mezar ederiz her yeri, mezar. Bu devleti çok daha güçlü hale getireceğiz"dedi.Dün, 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz'ü ziyaret ettiğini anlatan Erdoğan, "Bugüne kadar 46 ameliyat olmuş. Şimdi 47. ameliyatı olacak. Bacağının kesileceğini söylediler, düşündün düşündüm ama çare yok dediler" diye konuştu.ABD'ye net mesaj veren Erdoğan, "Konuşmak, müzakere etmek elbette kıymetlidir ama biz asıl neticeye bakarız. Bu ilişkilerde karşılıklı bazı küçük jestler elbette mümkündür. Asıl hedeflerimizden verecek en küçük bir tavizimiz yoktur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimizden verilecek en küçük taviz yok

AK Parti'nin Ankara 6. Olağan İl Kongresi Ankar Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, milletvekilleri ve partililer katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İl Kongresi öncesinde, salon dışındaki vatandaşlara seslendi. 'Topraklarımızı bölmek isteyenlere mezar ederiz" diyen Erdoğan şunları söyledi: "Ankara, olağan kongremizde bu coşkunuz, bu heyecanınız Ankara'yı çok daha farklı bir yere taşıyor. Buna inanıyorum. 16 Nisan'da ortalamamızın altında netice alındıysa da şimdi, mart 2019'da, kasım 2019'da sandıkları patlatmaya var mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 6. olağan kongremizle birlikte çok daha güçlenerek, heyecanlı bir şekilde geleceğe yürüyeceğiz.Kardeşlerim, bizim rabiamız var. Bize ayrılık yok. Bize gayrılık yok.Biz 780 bin kilometrekareye, 18 milyon metrekareden geldik. Şimdi ilmik ilmik dokuyoruz, dokuyacağız.Burayı bölmek, parçalamak isteyenlere mezar ederiz her yeri, mezar. Bu devleti çok daha güçlü hale getireceğiz."

Daha sonra kongre salonuna geçen Erdoğan yaptığı konuşmada ABD'ye mesaj verdi. "İlişkilerde karşılıklı bazı küçük jestler elbette mümkündür. Asıl hedeflerimizden verecek en küçük bir tavizimiz yoktur" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: "Ankara, Türkiye'nin başkentini heyecan bakımından, oy oranı bakımından AK Parti'nin de zirvesine çıkarmaya hazır mıyız? Sizin bu heyecanınız, dostlarımızın yüreğini ferahlatırken, düşmanlarımızın yüreğine de korku salıyor. Rabbim bu ülkenin ve milletin huzuru, güvenliği için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Şimdi de kahraman askerlerimiz işte önce Cerablus'ta, Rai'de, Bab'da, ani Fırat Kalkanı Harekatı'nda, şimdi de Afrin'de, İdlib'de, Kuzey Irak'taki operasyonlarda bayrağımızı dalgalandıran rüzgarı estiriyor. Kararı verdiğimiz anda önce ben sonra da çağrıyı yapacağız, hep birlikte yürüyeceğiz.

'FETÖ DENEN ALÇAĞA BU ÜLKEYİ DAR ETTİNİZ'

Zaten sen yürümezsen, millet arkandan yürür mü? Beraber yürüyeceğiz. Siz 15 Temmuz'da çağrımıza, meydanlara yürüyerek bu cevabı verdiniz. Sadece Külliye'nin etrafında 29 şehidimiz oldu. 36 gazimiz oldu. O yürekler varya, 251 şehit, 2193 gazi bu FETÖ denilen alçağı ve onun izleyenlerine bu ülkeyi dar etti. F-16'lar, helikopterler, tank, top vardı. Ama İstiklal Marşı'nda ne diyor? Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimizden verilecek en küçük taviz yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz'ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan'ın gazimizi anlattığı konuşması partilileri duygulandırdı.

GAZİ SABRİ GÜNDÜZ'E YAPTIĞI ZİYARETİ ANLATTI

Dün akşam bir gazimizin evine gittim, ve bu gazimiz 15 Temmuz Köprüsü'nde silahlı bir yaklaşımla bu alçaklar tarafından vurulmuş. 32 yaşında bir genç kardeşimiz. Bir tane yavrusu var. Ve çok da cefakar bir eşi var. Ve ilginç olan şey şu; 46 kez şu ana kadar ameliyat olmuş. Şimdi Salı günü, ayağını dizden alta kesecekler. Düşündüm, düşündüm düşündüm; dediler ki "Artık başka çare yok". Şimdi, 2 Sabri tanıdım ben, birisi bu Sabri ayağı kesiliyor. Diğeri de kendini tankın altına atan Sabri. Onu da çok ameliyat ettiler... Şimdi onu biz yurt dışına gönderdik, orada dil tahsili yapıyor... İnşallah ilahiyattan da bilgisayar, bilişim teknolojisinde bu alandan insan olurmuş bunu görecekler. Böyle gençlerimiz olduktan sonra birileri kalkıyor diyor ki, gençlik şöyle, gençlik böyle.

Ankara işte bu rüzgarın başladığı, sona erdiği yer olarak, istiklal ve istikbal mücadelemizin, 1920'den beri, 98 yıldır merkezidir. Ankara, 2053 ve 2071 vizyonları için seferberlik ruhu ile çalışmaya var mıyız? Ankara'daki bu coşkunun diğer 80 vilayete de ulaşacağına inanıyorum. Biz de ak gençliğimizle, ak kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Bu yüreği, inşallah mart 2019'a ardından kasım 2019'a taşıyacağız. Türkiye, yeniden bu kutlu yürüyüşü adeta yenileme sürecine inşallah bu adımı farklı bir adımla atacak.

Bugün milletimiz bize kendisinin ve evlatlarının özgür ve müreffeh geleceğini gördüğü için böylesine güçlü bir destek veriyor. 1994 yılından beri milletimizin bizi sürekli sınadı. Hamdolsun, bu imtihanların hepsinden alnımızın akı ile çıktık ki bugünlere gelebildik. İBB Başkanlığı görevimizden haksız bir şekilde alınıp cezaevine gönderildiğimizde bizi on binler cezaevine uğurlamıştı. O gün bize sahip çıkanların gözünde şahit olduğum samimiyeti bugün gittiğimiz illerde bir kez daha müşahede ediyorum.

ABD'YE NE MESAJ

Biz Türk milletinin bu desteğinden aldığımız güçle, karşımızdakilerin ne dediğine değil, kendi hedeflerimizin ne olduğuna bakıyor, bu doğrultuda da yürüyoruz. Bize husumet besleyenin, istikbalimizi tehdit edenin ne kimliğine ne cesaretine bakarız. Allah'ın yardımı, milletimizin cesareti, dostlarımızın duasıyla da ezer geçeriz. Son günlerde bize uzatılan hiçbir dostluk elini havada bırakmadığımızı sizler de görüyorsunuz. Meseleleri diyalogla, suhuletle çözmek isteyenlere karşı biz de müspet bir tavır sergiliyoruz. Konuşmak, müzakere etmek elbette kıymetlidir ama biz asıl neticeye bakarız. Asıl uygulamaya bakarız, asıl sahada ne olup bittiğine bakarız. Hem müzakere ederiz hem de operasyonlarımızı sürdürürüz. Bu süreçte kendine çekidüzen vermesi, yaptıklarını sigaya çekmesi gerekenler karşımızdakilerdir. Bu ilişkilerde karşılıklı bazı küçük jestler elbette mümkündür. Asıl hedeflerimizden verecek en küçük bir tavizimiz yoktur. Obama döneminde hep aldatıldık. Olacaksa olacak olmayacaksa kendi göbeğimizi kesmek zorundayız dedik.
Kendini bilmez teröristler bizim topraklarımıza oralardan roketler atarlarsa, şehitlerimiz olursa sabredemeyiz. 100'e yakın şehidimiz oldu. Bıçak kemiğe dayandı. Verilen sözler yerine getirilmedi. Arkamızdan işler çevrildi. Önce yanlışları bir düzeltecekler ki bizden talepte bulunsunlar. Olmayınca biz bir gece ansızın oraya girdik.

2 BİN KİLOMETREKARELİK ALANI KONTROLÜMÜZ ALTINA ALDIK

Şu anda Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına aldık. Şimdi orada o toprakların gerçek sahipleri oturuyor. Biz oturmuyoruz orada ya. Bizim oralarda hevesimiz yok. Zaten şimdi PKK'sı da DEAŞ'ı da PYD'si de gömülmeye başladı. Biz ne dedik, bunları açtıkları çukurlara gömeceğiz dedik. Gömdük. Gömmeye de devam edeceğiz. Ya buraları bırakıp gidecekler veya silahları gömecekler, üzerine de betonu atacaklar.

BİZİM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HER ÇEŞİDİ İLE BAŞ EDECEK İMKANIMIZ VAR

Terör örgütleri desteklenmekten vazgeçilsin. Bunları biz söyledik. Biz Amerika'ya dedik ki, gel Rakka'ya beraber girelim. DEAŞ'a karşı beraber mücadele verelim. Siz terör örgütü PYD, YPG ile beraber hareket ederseniz, bir başka terör örgütü ile yok edilmez. Tarih sizi bununla anacaktır dedik kendilerine. Onlara teslim edilen binlerce kamyon ve uçak dolusu silahlar verilen eğitimler inkar edilmesin, bu politikadan da derhal vazgeçilsin. Bunların hepsini biliyoruz. Bizim terör örgütlerinin her çeşidi ile baş edecek imkanımız var. Yeter ki terör örgütlerinin yanında hiçbir müttefikimizin askeri ve personeli olmasın. Aynı şekilde Avrupa'ya, Amerika'ya giden teröristler korunmasın, kollanmasın. Bizden teröristleri isteyenler kendilerindeki teröristleri acaba niye teslim etmiyorlar, bunun hesabını versinler.

"PKK'YI ARKASINDAKİ DESTEĞE RAĞMEN..."

Arkasındaki destek çekildiği zaman bu terör örgütlerini tepelemek bizim için leblebi, çekirdek kolaylığındadır. PKK'yı, arkasındaki onca desteğe rağmen 34 yıldır yerden yere çalan yine Türkiye'dir. Biz anda sesi soluğu duyulmaz hale geldi. Adeta ortadan yok oldu. Terör örgütlerini tepelemek bizim için vakayı adiyedendir.Türkiye'nin toprak bütünlüğü mü zarar gördü. Hayır tam tersine güvenlik hatlarımızı sınırlarımız ötesine çatışıyoruz.Masada ülkemiz yoksa, bölgemizle ilgili hiçbir konuda karar alınabilmesi mümkün değildir. Bu süreçte savunma sanayi başta olmak üzere pek çok alandaki eksiklerimizi süratle ele alma, kazanma imkanı bulduk. Biz bunlardan silahlı İHA istiyorduk, bize diyorlardı ki Kongre izin vermedi. Tabanca, tabanca. Polisimize tabanca istiyoruz, Kongre'den izin çıkmadı. Arkadaşlara talimat verdim, bundan sonra bir tane silah almayacaksınız.Yıllarca uğraşsak tespit edemeyeceğimiz terör örgütlerini bu vesilelerle kısa sürede temizleme imkanına kavuştuk.

BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Kongremizin ardından seçim itifakları üzerine yapılan çalışmaları görüşmek üzere bir araya geleceğiz. Kendisine samimi siyaset için buradan bir kez daha şahsım ve milletin adına şükranlarımı ifade ediyorum. Söz konusu vatanda gerisi teferruattır anlayışı ile başlattığımız bu işbirliğinin hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber