Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı'na mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı'na mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyinin kuruluşunun 12. yıl dönümünün idrak edildiğini hatırlatarak, "Geride bıraktığımız 12 yıllık zaman zarfında konseyimiz, aramızdaki kardeşliğin, dayanışmanın ve iş birliğinin sembolü haline gelmiştir. Konsey çerçevesinde yapılan çeşitli seviyelerdeki temaslar, her alanda tecrübe paylaşımına ve yeni ortaklıkların kurulmasına vesile olmuştur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı'na mesaj

Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı ve Uluslararası Türk Akademisi Bilim Konseyi 4. Toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığının ev sahipliğinde Taksim'deki bir otelde başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya bir mesaj gönderdi.

"KONSEY TARİHİNDE BİR DÖNÜM NOKTASI TEŞKİL EDECEK"

Toplantının eğitim camiası ve Türk dünyası için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu sene, Türk dünyası olarak hep birlikte Türk Konseyinin kuruluşunun 12. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Geride bıraktığımız 12 yıllık zaman zarfında konseyimiz, aramızdaki kardeşliğin, dayanışmanın ve iş birliğinin sembolü haline gelmiştir. Konsey çerçevesinde yapılan çeşitli seviyelerdeki temaslar, her alanda tecrübe paylaşımına ve yeni ortaklıkların kurulmasına vesile olmuştur. Yine bu süreçte Türk Konseyi kurumsallaşmasını tamamlamış, yeni katılımlarla, gücünü, itibarını ve etkinliğini daha da artırmıştır. 12 Kasım 2021'de ülkemizin sahipliğinde İstanbul'da düzenlenecek 8. Zirve, inşallah konsey tarihinde bir dönüm noktası teşkil edecektir. Zirve kapsamında eğitim bakanlarımız arasında gerçekleştirilen toplantımızın istikbalimizin teminatı olan gençlerimize daha kaliteli eğitim sunma çabamızda bizlere yol göstereceğine inanıyorum. Toplantı münasebetiyle gönül coğrafyamızın farklı köşelerinden Türkiye'yi teşrif eden siz misafirlerimize hoş geldiniz diyor, maarif davamıza verdiğiniz değerli katkılar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türk Konseyi 6. Eğitim Bakanları Toplantısı'nın hayırlı olmasını diliyor, Türk dünyasındaki tüm kardeşlerime mutluluk, refah ve esenlik temenni ediyorum."

Seyahat edecekler dikkat! İstanbul Valisi son durumu açıkladı
Garantisi biter bitmez bozuluyorsa dikkat! Sebebi 'pes' dedirtti
Sosyal medyada gündem oldu! Şirketin kurucusundan açıklama geldi
Türk tarihini yeniden yazan kadın! Miras ve evlenme hakkı...
16 aylık bebeği canice öldürdü! Pişmanlıktan eser yok...
Fatma Girik hayatını kaybetti! Ünlülerden veda mesajları...
Acun Ilıcalı anlaşma sağladı, işte yeni teknik direktör
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Türkiye'den geçtiler! Dünya bu fotoğrafları gördü
Tamer Karadağlı kaza yaptı! 'Yağan kardan nasibimizi aldık'
Manzara bütün İstanbul’da aynı... Gel de yürü!
Oğlunu 15 büyükbaş karşılığında öldürtmüş
Kararları yorumladı: Penaltı es geçildi
Sapkın tatil manşette! Fotoğraflar depreme yol açtı
Markette şok! Çocuğu karşılığında 500 bin dolar teklif etti

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler