Geri Dön
SiyasetDanıştay 153 yaşında

Danıştay 153 yaşında

Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, “Yüksek İdare Mahkemesi olarak en temel amacımız, evrensel hukuki değerler ile aziz milletimizin tarihi, kültürel ve milli değerlerini bir arada gözeterek adaletin ve hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesi yolundaki özverili gayretimizi daha da ileriye taşımak” dedi.

Danıştay 153 yaşında

 

Yiğit, Danıştay’ın 153. kuruluş yıl dönümü ile Danıştay ve İdari Yargı Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, idari yargıda içtihat birliğini sağlamak ve kuruma duyulan güveni yükseltmek amacıyla İçtihat, Raporlama ve İstatistik Birimi’nin kurulduğunu belirtti.

Yargıya güveni güçlendirmenin en temel unsurlarının şeffaflık ve erişilebilirlik olduğunu vurgulayan Yiğit, gerekçeli kararların anonimleştirilerek internet sitesinde erişime açıldığını belirtti.

Anıtkabir’e ziyaret

Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve beraberindeki heyet, Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Yiğit, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler