Geri Dön
SiyasetDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye Tunceli yanıtı

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye Tunceli yanıtı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan, MHP lideri Bahçeli'nin Tunceli ziyareti için açıklama geldi.

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye Tunceli yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tunceli’de kendisine yönelik sözlerini değerlendirmesi istenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden memnun oldum. Ama keşke Tunceli’ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Keşke Tunceli’ye gittiğinde sadece Tunceli’ye bir mekan ziyareti yapmanın ötesinde, Tuncelilerle kucaklaşabilme, onlarla göz göze bakarak konuşabilme imkanı ve cesareti bulmuş olsaydı. İstifa çağrısını duymamıştım, böyle bir çağrı varsa bu Bahçeli’nin haddi de değil hakkı da değil" dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Başbakan cesaretimi sınamıştı. İşte Tunceli’deyim" şeklindeki sözlerini değerlendirerek, "Her şeyden önce sayın Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden memnun oldum. Ama keşke Tunceli’ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Keşke Tunceli’ye gittiğinde sadece Tunceli’ye bir mekan ziyareti yapmanın ötesinde, Tuncelilerle kucaklaşabilme, onlarla göz göze bakarak konuşabilme imkanı ve cesareti bulmuş olsaydı. Ama her halükarda bütün siyasilerimizin ülkemizin her yerine gidebilmesi önemlidir. Ziyaret hala devam ettiği için tahriklerden kaçınılması çağrısında bulunuyorum. Sayın Bahçeli’nin ziyareti nedeniyle Tunceli’de her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Özellikle esnafların kepenkleri kapatması sebebiyle bir şekilde alınması gereken tedbirler vardı. Bütün Tuncelili kardeşlerimi tahriklere kapılınmaması, bu ziyaretin suhuletle gerçekleşmesi konusunda tavsiyelerde bulunuyorum. Ümit ederim ki Türkiye’nin her yerinde siyasete yapabilme cesareti bundan sonra gösterilir" diye konuştu.
BAHÇELİ’NİN HADDİ DE DEĞİL HAKKI DA DEĞİL"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tunceli’de kendisine yönelik sözlerini değerlendirmesi istenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İstifa çağrısını duymamıştım, böyle bir çağrı varsa bu Bahçeli’nin haddi de değil hakkı da değil. Biz halkımızla kucaklaşarak hem sandıktan yetki alırız hem de her ziyaretimizde halkımızla kucaklaşarak onlardan yetkiyi gönülden gönüle alırız. O bakımdan 2015 seçimlerinde herkes yetkinin kime verildiğini bir kez daha görecek" dedi.
"SORUŞTURMA KOMİSYONU’NUN YAPTIĞI BU BİR YARGI GÖREVİDİR"
Soruşturma Komisyonu’nun yargı görevini yerine getirdiğini belirten Başbakan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İki hususa dikkatinizi çekmenizi isterim. Yargısal sürecin bir parçasıdır. Herhangi bir meclis faaliyeti şeklinde telakki edilmemesi lazım. Yargı sürecinin mahremiyeti konusunda kararlar vardır. Bu meselede bu yargı sürecinde, işleyen bir konu olduğu için, ilkeleri ve kuralları içinde değerlendirmek lazım. İkincisi ise şeffaflık meselesi. Hükümetimiz şeffaflık konusunda ve yasaklara karşı tutumumuz açık ve net olmuştur. Hükümetlerimiz yolsuzluklara, yasaklara yoksulluğa mücadele konusunda ilkelerle hareket etti. Bu konuya istinaden söylüyorum, Soruşturma Komisyonu’nun yaptığı bu bir yargı görevidir."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler