Geri Dön

Delik değil asfalt lekesi

Genelkurmay Başkanlığı, komutanın ayakkabısının delik olmadığını, fotoğrafta yer alan görüntünün asfalt lekesi olduğunu belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı, Milliyet gazetesinde yer alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ayakkabısına ilişkin olarak Milliyet’e yaptığı açıklamada komutanın ayakkabısının delik olmadığını, fotoğrafta yer alan görüntünün asfalt lekesi olduğunu belirtti.

Açıklamada, “Fotoğrafta görülen siyah leke, yapılan asfaltlama çalışmaları nedeniyle Genelkurmay Başkanı’nın ayakkabısına bulaşmış bir asfalt damlasıdır. Dijital çekim tekniklerinin ve kabiliyetlerinin bu kadar gelişmiş olduğu bir çağda, bunun bir asfalt zifti lekesi olduğu rahatlıkla görülebilir” ifadelerine yer verdi.

Org. Özel dün ABD Genelkurmay Başkanı Org. Martin Dempsey’i ağırlamıştı. İki komutan Genelkurmay Başkanlığı’nda tören kıtasını selamlarken ayakkabılarının altı objektiflere takılmıştı. Org. Özel’in ayakkabısının altında leke yıpranma sanılmış ve “Paşam pençe zamanı gelmiş” başlığıyla haberleştirilmişti. Genelkurmay lekenin yıpranma değil asfalt lekesi olduğunu açıklayarak konuya açıklık getirdi.

İngiltere Parlamentosu'nda korona virüs paniği yaşandı! Bakan sürekli olarak ter dökünce...İngiltere Parlamentosu'nda koronavirüs paniği yaşandı. Avam Kamarası'nda konuşması sırasında terini ve burnunu sildiği görülen İngiltere Ekonomi Bakanı Alok Sharma'ya koronavirüs testi yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber