Geri Dön

Demirtaş’ın yargılandığı davaya devam edildi

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuksuz yargılandığı ana davası Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü.

Demirtaş’ın yargılandığı davaya devam edildi

Sincan Cezaevi Kampüsü’nde avukatların hazır bulunduğu duruşmaya Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı TBMM Başkan Vekili Mithat Sancar, HDP’li milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki, Murat Çepni, Zeynel Özel, Tülay Hatimoğulları, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce de izledi. Avukatlarının UYAP sistemini göremediğini, bu konuda bir kısıtlama yaşandığını ifade eden Demirtaş, “Dosyama karartma uygulanıyor. Bu adil yargılanma hakkı ihlalidir” dedi. Duruşmaya yarın ve ertesi gün devam edilecek.

Demirtaş hakkında “Örgüt kurmak ve yönetmek”, “Örgüt propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddialarıyla 142 yıla varan hapis cezası istemi ile Diyarbakır’da açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Ankara’ya alınmıştı. l NAMIK DURUKAN AnkaraHDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuksuz yargılandığı ana davası Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü. Sincan Cezaevi Kampüsü’nde avukatların hazır bulunduğu duruşmaya Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı TBMM Başkan Vekili Mithat Sancar, HDP’li milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki, Murat Çepni, Zeynel Özel, Tülay Hatimoğulları, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce de izledi. Avukatlarının UYAP sistemini göremediğini, bu konuda bir kısıtlama yaşandığını ifade eden Demirtaş, “Dosyama karartma uygulanıyor. Bu adil yargılanma hakkı ihlalidir” dedi. Duruşmaya yarın ve ertesi gün devam edilecek. Demirtaş hakkında “Örgüt kurmak ve yönetmek”, “Örgüt propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddialarıyla 142 yıla varan hapis cezası istemi ile Diyarbakır’da açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Ankara’ya alınmıştı. 

ABD'de askerlerin gölgesinde devir teslim töreniDünyanın merakla takip ettiği Joe Biden’ın yemin törenine saatler kala güvenlik görevlileri, yerlerini almaya başladı. 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskının ardından yemin töreni askerlerin gölgesinde gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber