Geri Dön

Demirtaş’ın yargılandığı davaya devam edildi

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuksuz yargılandığı ana davası Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü.

Demirtaş’ın yargılandığı davaya devam edildi

Sincan Cezaevi Kampüsü’nde avukatların hazır bulunduğu duruşmaya Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı TBMM Başkan Vekili Mithat Sancar, HDP’li milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki, Murat Çepni, Zeynel Özel, Tülay Hatimoğulları, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce de izledi. Avukatlarının UYAP sistemini göremediğini, bu konuda bir kısıtlama yaşandığını ifade eden Demirtaş, “Dosyama karartma uygulanıyor. Bu adil yargılanma hakkı ihlalidir” dedi. Duruşmaya yarın ve ertesi gün devam edilecek.

Demirtaş hakkında “Örgüt kurmak ve yönetmek”, “Örgüt propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddialarıyla 142 yıla varan hapis cezası istemi ile Diyarbakır’da açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Ankara’ya alınmıştı. l NAMIK DURUKAN AnkaraHDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuksuz yargılandığı ana davası Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü. Sincan Cezaevi Kampüsü’nde avukatların hazır bulunduğu duruşmaya Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı TBMM Başkan Vekili Mithat Sancar, HDP’li milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki, Murat Çepni, Zeynel Özel, Tülay Hatimoğulları, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce de izledi. Avukatlarının UYAP sistemini göremediğini, bu konuda bir kısıtlama yaşandığını ifade eden Demirtaş, “Dosyama karartma uygulanıyor. Bu adil yargılanma hakkı ihlalidir” dedi. Duruşmaya yarın ve ertesi gün devam edilecek. Demirtaş hakkında “Örgüt kurmak ve yönetmek”, “Örgüt propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddialarıyla 142 yıla varan hapis cezası istemi ile Diyarbakır’da açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Ankara’ya alınmıştı. 

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber