Geri Dön

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu böyle karşılandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu hain FETÖ'cüler,  15 Temmuz'da bu milleti, devleti yıkamadı, ele geçiremedi. Şimdi niye 'Hayır'  için gece gündüz çalışıyorlar çünkü bu sistemde Türkiye güçlü olacak ve hainlere  güçlü Türkiye'de yer yok." dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu böyle karşılandı

Antalya'nın Kaş, Finike ve Demre ilçesindeki temaslarının ardından Kumluca ilçesine hareket eden Çavuşoğlu'nu, Demre-Kumluca karayolunda 60 kişilik motosikletli grup karşıladı.

Bakan Çavuşoğlu, makam aracından inerek kendisini bayraklarla karşılayan motosikletli sporcularla bir süre konuştu. Kask takarak, Ali Ekber Ekici'nin kullandığı motosiklete binen Çavuşoğlu, halka hitap edeceği Cumhuriyet Meydanı'na gitti.

Burada da meşaleler ile karşılanan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, vatandaşın neden "Evet" demesi gerektiğini anlattı.

Yeni cumhurbaşkanlığı sisteminde, cumhurbaşkanı çok başarılı olsa bile iki dönem görev alabileceğini dile getiren Çavuşoğlu, dünyada ve Türkiye'de gerçekleri vatandaşın anlatmasını istedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu böyle karşılandı

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Gerçekleri biliyoruz, inanıyoruz o yüzden 'Evet' için çalışıyoruz. Şu anda 'Hayır' diyenlere baktığımız zaman bile 'Evet' dememiz için yeterli bir gerekçe var mı? Peki neden PKK 'Hayır' diyor. Güçlü Türkiye'yi bölemeyecek. Şu anki Türkiye bile onların tepesinde, ensesinde. İninde, evinde, mağarasında, yerin altında bulup gömüyoruz. Güçlü Türkiye olduğu zaman oralardan hiç çıkamayacak ondan 'Hayır' diyor. DHKP-C, DAEŞ yine öyle. Bu hain FETÖ'cüler, 15 Temmuz'da bu milleti, devleti yıkamadı, ele geçiremedi. Şimdi niye 'Hayır' için gece gündüz çalışıyorlar çünkü bu sistemde Türkiye güçlü olacak ve hainlere güçlü Türkiye'de yer yok da ondan 'Hayır' diyorlar."

"Hainlere nefes aldırmayacağız"

Hainler "Hayır" için çalışırken kendilerinin "Evet" için çalışacağını belirten Çavuşoğlu, "Kandil'deki şerefsizleri sevindirmemek için ne diyeceğiz? FETÖ'cü hainleri yargının önüne getirip hesap sormak için ne diyeceğiz? Onların içeride ve dışarıda peşini bırakmıyoruz, yurt dışında da ensesindeyiz. Her gün bir ülkede derneklerini, okullarını kapatıp devralıyoruz. Maarif Vakfımız o okulları devralmaya başladı. Nefes aldırmayacağız bu hainlere, bu şerefsizlere nefes aldırmayacağız. Bunlardan hesabını soracağız." diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, ihracatın önündeki engelleri kaldırarak ürünlerin fiyatlarını yükselteceklerini de ifade etti.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber