Geri Dön

Ecevit sapasağlam

Myastenia teşhisi konulan Ecevite başarılı bir tedavi uygulandığı belirtildi. Sinir uçlarıyla kasların birleştiği kavşaklarda irtibat zayıflığı olarak görülen hastalığın tedavisinde olumlu sonuç alındığı ve korkulacak bir yönü olmadığı açıklandı

Başbakan Ecevitin üç aydır nöroloji tedavisi gördüğü ortaya çıktı... Ecevitin rahatsızlığının korkulacak bir yönü olmadığı ve bu hastalığın hangi yaşta olursa olsun akli melekelerde olumsuz gelişmelere yol açmadığı belirtildi. Ecevitin rahatsızlığının beyin fonksiyonlarına olumsuz bir etkisinin olmadığı, sadece irtibatsızlık hallerinde kas hareketlerinde düzensizlikler meydana geldiği ancak, bu düzensizliğin ilaçla giderilebildiği belirtildi. Ecevitin son zamanlarda sağlığında görülen düzelme ve kilosundaki gözle görülür artışın, sinir uçlarıyla kasların birleştiği kavşakları düzenleyen ilacın bir tür kortizon içermesinden kaynaklandığı da ifade edildi. Ecevitin yaklaşık 3 ay önce başlayan ilaç tedavisinden bu yana hareketlerinde düzelme kaydedildiği ve tedaviden olumlu sonuç alındığının doktorlarınca saptandığı öğrenildi. Başbakan Bülent Ecevitin sağlığında son dönemde dikkat çeken iyileşmenin yaklaşık 3 aydır gördüğü nöroloji tedavisinden kaynaklandığı anlaşıldı. Ecevitte bir süre önce sinir uçlarıyla kasların birleştiği kavşaklarda irtibat zayıflığı olarak bilinen "myastenia" (miyasteni) hastalığının teşhisinin konulduğu ve üç aydır başarılı bir tedavi uygulandığı öğrenildi. Harvardlı hoca Ecevitin rahatsızlığını tedavi etmekte olan doktorların söz konusu rahatsızlığın endişe verici bir yönü olmadığı ve yaşamsal bir sorun yaratmayacak nitelikte, tedavisi kolay bir rahatsızlık olarak tanımladıkları bildirildi. Uygulanan ilaç tedavisiyle rahatsızlığın tümüyle giderilebileceği, tedavinin Ecevitin çalışmalarını etkilemeyeceği de vurgulandı. Ecevitin tedavisinin, uzun süredir sağlık durumunu izleyen doktoru Arif Abacı tarafından koordine edildiği, son tedavisinde ise doktor Abacının Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinde de ders veren dünyaca ünlü nörolog Prof. Dr. Turgut Zileli ve yine dünyaca ünlü nörolog Prof. Dr. Okay Sarıbaşla birlikte çalıştığı öğrenildi. Liderler, Türkiyenin komutanlığını tartıştı Ecevit, Afganistanda güvenliğin sağlanabilmesi için komuta görevinin, İngilterenin görev süresi sona erdikten sonra Türkiyeye devredilmesi yönünde başta ABD, İngiltere ve Fransa olmak üzere yoğun isteklerde bulunulduğunu belirterek, "Afganistandaki geçici yönetimin başkanı Karzai de bu konudaki temennileri iletiyor. Toplantımızda bunları değerlendirdik" dedi. "Mali destek konusunun değerlendirilip değerlendirilmediğine" ilişkin soruya Ecevit, "Bu sadece mali bir konu değil. Çok kapsamlı bir sorun. Ne gibi olanaklar ve koşullar söz konusu olacak bunları ayrıntılarıyla bilmemiz gerekiyor" yanıtını verdi. Başbakan Bülent Ecevit, başkanlığında dün akşam gerçekleşen liderler zirvesinde Afganistan konuşuldu. Başbakan yardımcıları Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz ile Hüsamettin Özkanın yanı sıra Dışişleri Bakanı İsmail Cem ve Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlunun da katıldığı zirvede Afganistandaki askeri gücün komutanlığını tartışıldı.

Akılalmaz olay! Coronayım deyip tükürdü Antalya'da, emekli astsubay Ebubekir D. (46), birlikte yaşadığı Rumen Karmen Volice'yi (40) silahla korkutarak, evde rehin aldı. Volice de kendisini odaya kilitleyip, polisi aradı. Jandarma eşliğinde eve operasyon düzenleyen polis, Ebubekir D.'yi gözaltına aldı. Ebubekir D., kendisini ekip aracına bindirmeye çalışan ekiplere, "Ben corona virüslüyüm. Hepinize bulaşsın" diyerek, tükürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber