Geri Dön

Egemen Bağış’a takipsizlik kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Metehan Demir ile yaptığı telefon görüşmesi basına yansıyan ve, “halk kin ve düşmanlığı tahrik etmek” suçundan hakkında soruşturma başlatılan eski AB Bakanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış hakkında bu gerekçeyle takipsizlik kararı verdi.


Kararda, Bağış’a isnat edilen bu suçun cezalandırılabilmesi için, “aleniyet” unsurunun gerçekleşmesi gerektiği kaydedildi. 18 Mart’ta internete düşen görüşmenin yasal yoldan elde edilmiş bir dinleme kaydı olmadığı, bu anlamda delil niteliği de bulunmadığı belirtilen kararda, ses kaydının tek başına internette yayınlanmış olmasıyla, “aleniyet” şartının da gerçekleşmediği savunuldu. Karara, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın itiraz hakkı var.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber