Geri Dön

Erdoğan’a Yerel Yönetim brifingi

Belediye Başkanlarının istifalarıyla ilgili tartışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, dün sabah dikkat çekici bir görüşmeye daha sahne oldu. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımıcısı Erol Kaya’yı kabul etti.

Erdoğan’a Yerel  Yönetim brifingi

Ak Parti’de görevi bırakması istenen altı belediye başkanı arasında yer aldığı öne sürülen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in önceki akşam Beştepe’yi ziyaretinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, dün sabah yine kulisleri hareketlendiren bir buluşmaya sahne oldu.
Görevden ayrılması istenen belediye başkanlarına bu mesajı ileten heyette yer aldığı ifade edilen Kaya, sabah saatlerinde Erdoğan tarafından kabul edildi. Edinilen bilgiye göre Erdoğan’ın resmi programında bulunmayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Kulislerde, Erdoğan-Kaya görüşmesinin, başta Gökçek olmak üzere istifa etmesi istendiği iddia edilen belediye başkanlarıyla ilgili olduğu iddiaları dillendirildi.
‘Planlı görüşme’
Ancak Ak Parti kaynakları, görüşmenin planlı bir görüşme olduğunu, randevusunun daha önce alındığını ifade ettiler. Parti kaynakları, Kaya’nın görüşmede, görevini bırakan Kadir Topbaş’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Topbaş’ın yerine seçilen Mevlüt Uysal’ın yerine de Başakşehir Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen seçimlerle ilgili bilgi sunduğunu kaydetti.
Parti kaynakları, belediye başkanlarıyla ilgili istifa tartışmanın da görüşmede kısa süreli ele alınmış olabileceğini, ancak ana gündem başlığının kesinlikle bu konu olmadığını ifade etti.

Milliyet'te Gündem (28 Ekim 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber