Geri Dön

Erdoğan arabaya kadar bırakmadı

TEDAVİ gördüğü hastanede ani kalp durması sonucu önceki gün vefat eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın amcası Aziz Gülbaran, bugün İstanbul’da toprağa verildi.

Erdoğan arabaya kadar bırakmadı

84 yaşındaki Gülbaran için cenaze namazı öğle namazının ardından Fatih Camisinde kılındı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan ile Aziz Gülbaran’ın torunu Müge Gümüşdağ ile eşi Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da katıldı. Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat da Gümüşdağ ailesini yalnız bırakmadı. Fatih Camisinden aynı anda 4 cenaze vardı. 4 cenaze için de ayrı ayrı namaz kılındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan namazda ön sırada saf tuttu. Erdoğan’a eski bakanlar Bekir Bozdağ, Lütfi Elvan ve damadı AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenazenin arabaya kadar taşınmasına eşlik etti. Cenaze arabası başında bekleyen ve imamla konuşan Erdoğan daha sonra camiden ayrıldı. Cami çıkışında zaman zaman izdiham yaşandı. Cumhurbaşkanının konvoyunun Fatih Camisinden çıkışı kolay olmadı. Aziz Gülbaran’ın cenazesi Edirnekapı’da toprağa verilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’ya döndü.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Ahilik Haftası paylaşımıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ahilik Haftası dolayısıyla sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber