Geri Dön

Erdoğan’dan şehitlerle ilgili açıklama: İntikamları misli ile alındı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde şehit yakınları ile gazilere verilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 3 günde verilen şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Şehitlerin kanları yerde bırakılmamış, misli ile intikamları alınmıştır” dedi

Erdoğan’dan şehitlerle ilgili açıklama: İntikamları misli ile alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari, Şırnak ve Azez’de şehit düşen askerlere ilişkin, “Şehitlerin kanları yerde bırakılmamış misli ile intikamları alınmıştır, alınmaya da devam edecektir. Sınırlarımızda ve sınırlarımız ötesinde tek bir terörist kalmayana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen şehit yakınları ile gazilere verilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne katıldı. Son 3 günde şehit edilen 7 asker ve iki sivil vatandaşa Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

İNTİKAMLARI ALINDI: Şehitlerin kanları yerde bırakılmamış misli ile intikamları alınmıştır, alınmaya da devam edecektir. Sınırlarımızda ve ötesinde tek bir terörist kalmayana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

ALLAH RAZI OLSUN: Şairin dediği gibi; şehitler tepesi belki hiç boş kalmayacaktır ama kimsenin bu güzel ülkeyi elimizden almaya da gücü yetmeyecektir. Şehadeti en büyük şeref olarak gören bir milleti kendi yürekleri doğrudan karşımıza çıkmaya yetmediği için terör örgütlerini kullanarak dize getirebileceklerini sananları hüsrana uğratmaya devam edeceğiz. Bu gafiller bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da hedeflerine ulaşamayacaktır. Her yıl ilk iftarımızı şehit yakınları ve gazilerimizle yapıyorduk. Tüm asker ve polis kardeşlerimize hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Allah onlardan razı olsun diyorum. Gazilerimize mücadele ve fedakarlıkları sebebiyle en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara’daki 59 şehit yakını ve gazimizin devlet övünç madalyası ve beratını veriyoruz. Diğer şehirlerdeki gaziler ve şehit yakınlarına bizim adımız madalya takdim edilecek.

PEK ÇOK HAK TANINDI: Madalya ve beratlar manevi birer hatıradır. Devletin şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Tazminattan maaşa, kamuda işe yerleştirmeye kadar şehit yakınlarına ve gazilerimize tanınan pek çok hak bulunuyor.

KANIMIZIN SON DAMLASINA: Şehadeti göze almış 82 milyon oldukça Allah’ın izniyle hiçbir alçak topraklarımızı kirletemeyecektir. Rabbimizin vaat ettiği günlere kavuşana kadar son nefesimize ve kanımızın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğiz.

‘Tek derdimiz ülkemizdir ve milletimizdir’

Bu millet bize İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına kadar her görevi layık gördü. Şu saatten sonra kendi nefsimiz veya siyasi çıkar için yanlış yola tevessül etmemiz mümkün değildir. 40 yılı aşkın süredir siyasette çeyrek asırdır milletin hizmetinde bulunmuş kardeşiniz olarak diyorum ki; tek derdimiz ülkemizdir, milletimizdir, 82 milyonun geleceğidir. Tek amacımız 2023 hedeflerine ulaştırarak evlatlarımıza 2053, 2071 vizyonları için güçlü bir ülke bırakmaktır. En büyük dayanak kahraman asker, polis, jandarmamız, bekçimiz, güvenlik korucumuz, istihbaratçımız, hayatını bu davaya adamış resmi sivil tüm alperenlerdir.

TÖRENDEN SONRA İFTAR

Törende 50’ye yakın şehit yakını ve gazinin beratı verilirken, diğer şehirlerde ikamet eden şehit yakını ve gazilere Devlet Övünç Madalyaları ve beratları da bulundukları şehirlerde verilecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarının katıldığı tören sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit yakınları ve gazilerle iftar yaptı.

Zeyinburnu’nda üç katlı bir binanın ikinci katında bulunan balkon çöktüZeytinburnu'nda gece saatlerinde 3 katlı bir binanın ikinci katında bulunan boş bir dairenin balkonu henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çökme sonrası herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, park halinde duran bir araçta hasar meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber