Geri Dön

Erdoğan - Feyzioğlu atışmasından ilginç detaylar

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın 146’nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepki gösterdi. O atışma sırasında muhabrimizin gözüne ilginç detaylar takıldı


Salon doluydu
Danıştay tören salonu hınca hınç doluydu. Töreni ve konuşmaları canlı yayınlayan televizyonlar salonun üst tarafından çekim yapıyordu. Salonun sol tarafında töreni izleyen Danıştay tetkik hakimlerinin yanına oturdum. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuşmasının sonuna gelmişti.

İŞTE O ANLAR

Gerginlik hissediliyordu

Feyzioğlu'nun konuşması törene katılanların bir bölümüne "yapıcı eleştiriler" olarak gelirken, gerginlik ise hissediliyordu. Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimi adaylarına başarı dilediği sırada gerilim kendini hissettirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi duyuldu.

Ayağa kalkınca düğmelerini ilikledi

Gazetecilik refleksiyle cep telefonumu çıkardım ve kayıt almaya başladım. Başbakan Erdoğan, önce "edepsizlik yapıyorsun" dedi. Feyzioğlu'nun, "Ben edepsizlik yapmadım. Kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam sayın Başbakan" yanıtını vermesi üzerine salonda bulunan bir kısım avukatlar ayağa kalkarak, Feyzioğlu'nu alkışladı. Başbakan daha sonra ayağa kalktı. Ceketinin düğmelerini ilikledi. Başbakan ayağa kalktığı sırada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oturuyordu.

Kılıçdaroğlu yerinden kımıldamadı

Ayağa kalkan Erdoğan ile Feyzioğlu arasındaki sözlü atışma bir süre daha sürdü. Başbakan'ın ayağa kalkmasıyla ev sahibi Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da ayağa kalktı. Tüm bu tartışma yaşanırken ana muhalefet partisi lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yerinden kalkmaması dikkati çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Gelecek bayramlar şehirleri doldursunSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı'nın yalnızca evlere geldiğini belirterek "Gelecek bayramlar şehirleri doldursun. Daha mutlu bayramlarda buluşmak üzere." ifadelerini kullandı.Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 salgınının gölgesinde Ramazan Bayramı'nın sona ermesine ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber