Geri Dön

Erdoğan Merkel’i ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’i bugün Türkiye’de ağırlayacak. Erdoğan ile Merkel önce baş başa, ardından da heyetler arası görüşmeler yapacak.

Erdoğan Merkel’i ağırlayacak

İletişim Başkanlığı’ndan Merkel’in çalışma ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada “Almanya’nın Temmuz ayı itibariyle başlayacak AB Dönem Başkanlığı çerçevesinde, Türkiye-AB ilişkileri, katılım süreci, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ve vize serbestisi konuları, görüşmelerin gündeminde ağırlıklı olarak yer alacaktır. İkili ilişkilerin yanısıra, Libya ve Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülmektedir” denildi.

TAÜ’ye resmi açılış

Açıklamada, Türk-Alman Üniversitesi’nin (TAÜ) yeni eğitim ve sosyal tesis binalarının resmi açılışının da iki lider tarafından yapılacağı kaydedildi.
Görüşmenin gündem maddeleri arasında “mülteciler” ve “güvenli bölge” konuları da olacak. Mülteciler için Türkiye öncülüğünde oluşturulması planlanan güvenli bölgeye destek vaadinde bulunan Almanya ile bu konuda atılabilecek adımlar değerlendirilecek. 

Trudeau ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel sorunlar ele alındı. Ayrıca Trudeau, İran’da düşürülen uçakta hayatını kaybedenlerin ailelerinin Türkiye’den geişini kolaylaştırdığı için Erdoğan’a teşekkür etti.

KKTC'den gelen 332 kişi Karaman'da yurda yerleştirildiKKTC'den gelen 332 kişi, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Karaman'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber