Geri Dön
SiyasetErdoğan’dan İslam ülkelerinin liderlerine Filistin telefonu: Tek ses olmak gerek

Erdoğan’dan İslam ülkelerinin liderlerine Filistin telefonu: Tek ses olmak gerek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ile ilgili Malezya Kralı Sultan Abdullah Riayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Erdoğan’dan İslam ülkelerinin liderlerine Filistin telefonu: Tek ses olmak gerek

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malezya Kralı ile yaptığı görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırarak Filistinlilere yaşattığı zulüm karşısında, tek yürek ve tek ses olmak gerektiğini belirtti ve Türkiye ve Malezya’nın bu konuda Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere ilgili tüm platformlarda yakın iş birliği yapacağına inandığını ifade etti. Erdoğan, daha sonra Katar Emiri Al Sani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşmede de Erdoğan, İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı bölge ülkeleri ve uluslararası kamuoyunun harekete geçirilmesi noktasında Türkiye ve Katar’ın birlikte yapacağı çalışmaların önemli olduğunu ifade etti. 

 

Bakan Koca paylaştı! Candan Erçetin'den aşı çağrısıÜnlü sanatçı Candan Erçetin, Sağlık Bakanlığının koronavirüs aşısı için çektiği kamu spotunda yer aldı. Erçetin, "İhmal etmeyin, ertelemeyin ki yine birlikte şarkılar söyleyelim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler