Geri Dön
SiyasetErdoğan’dan muhalefete Peker göndermesi: Suç örgütlerine bel bağladılar

Erdoğan’dan muhalefete Peker göndermesi: Suç örgütlerine bel bağladılar

Organize suç şebekeleriyle göğüs göğüse mücadele eden yegâne partinin AK Parti olduğunu belirten Erdoğan, “Milletten umutlarını kesenler, iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki şimdi de suç örgütlerine bel bağladılar” dedi

Erdoğan’dan muhalefete Peker göndermesi: Suç örgütlerine  bel bağladılar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in iddialarına ilişkin “lağım çukuru” çıkışıyla yargıya seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “’Lağım çukuru’ diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar” yanıtını verdi.

Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında özetle şunları söyledi:

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ UNUTMAYIN: Türkiye, 2013’teki Gezi olaylarıyla başlayan karanlık senaryonun Meclis veçhesiyle 7 Haziran 2015 seçimlerinde karşılaşmıştır. Eski Türkiye özlemlerinin tekrar canlandırılmaya çalışıldığı, terör örgütleri eliyle siyasetin dizayn edilmeye kalkışıldığı 7 Haziran 2015 seçimlerinin asla unutulmaması gerekiyor. Çukur eylemleriyle vatanın bütünlüğüne, çeşitli terör örgütleri kullanılarak milletin güvenliğine, Suriye’deki karmaşa fırsat bilinerek sınırlarımızın dokunulmazlığına ve ekonomiye saldırıldı. Allah’a şükür milletimizle birlikte yürek yüreğe, omuz omuza vererek, ülkeyi kaosa ve çöküşe sürükleme oyununu bozduk.

İSTİFA MÜESSESESİ VAR: CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış, ‘lağım çukuru’ diye ifade ettiği bir takım iddiaları, Meclis kürsüsünden tekrarlıyor. ‘Lağım çukuru’ diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar. Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. Girdiği her seçimde, ‘şu kadar oy alamazsam bırakırım’ diyen ama her defasında onurunu ayaklar altına alıp, arsızca koltuğunda oturmaya devam edenler, önce aynanın karşısına geçip bunu kendilerine söylemelidir.

TERTEMİZ SİCİLE SAHİBİZ: AK Parti’yi ısrarla kirli senaryoların içine yerleştirme gayretlerini kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye’de bugüne kadar organize suç şebekeleriyle göğüs göğüse mücadele eden yegâne parti biziz. Yarın da bu mücadeleyi sürdürebilecek tek parti yine biziz. Kendi kirli geçmişlerini bizi karalayarak örtebileceklerini sananlar, bu ülkenin sosyal medya mecraları üzerinden değil, demokratik mekanizmalarla yönetildiğini, 2023’te bir kez daha göreceklerdir.

AYNI KAYNAKTAN: Bugün ülkemize uluslararası alanda iftira atan, suç yamamaya çalışan kesimlerin arkalarında üç-dört örgüt bulunmaktadır. Biri, bölücü terör örgütü PKK ve onun sivil görünümlü uzantıları; bir diğeri FETÖ terör örgütüdür. Bir başkası, eskiden beri batıdaki eli kanlı Ermeni örgütlerinin artığı kuruluşlardır. Şimdi bunlara bir de organize suç örgütleri mensuplarını eklediler. Hepsi de aynı kaynaklardan beslenmekte, aynı eller tarafından yönlendirilmektedir.

BALIKLAMA ATLADILAR: Türkiye’nin geleceği adına en küçük bir projelerini, programlarını, gayretlerini, hatta hayallerini duymadıklarımızın, örgütler üzerinden tedavüle sokulan senaryoların üzerine balıklama atlamalarının takdirini milletimize bırakıyoruz.

BUYURUN SİZ DOYURUVERİN: Neymiş, millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları, buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ettik. İşçilerimize, esnafımıza yaptık. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil... Ama nankörlük parayla değil. Milletimizden gayet güzel haberler alıyoruz ama bunlar çıkmış, ‘millet aç’ diyor.

Marmara’nın tamamı koruma alanı olacak

(Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorunu) Nasıl Haliç’i tertemiz yaptıysak, bu müsilaj belasından da kısa zamanda Marmara’mızı, İstanbul’umuzu temizleyeceğiz. Üniversitelerimizle hareket halindeyiz. Marmara Denizi Koruma Eylem Planımızı milletimizle paylaştık. Deniz temizliğine ilişkin genelge de Marmara’daki illerimize gönderildi. 15 bölgede karadan ve denizden temizlik çalışmaları başladı... Marmara Denizi’nin tamamını Koruma Alanı ilan ederek, atıksu arıtma sistemlerimizi en ileri teknolojiye taşıyarak Marmara’yı temizleyeceğiz. Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirecek Stratejik Planı’mızı da üç ay içerisinde tamamlıyoruz.

EKSİKLERİNİ KAPATACAĞIZ: Gözbebeğimiz Marmara’yı ve İstanbul’u, Silahtarağa’daki arıtma tesisinin yapımını törenle durduran; metroların inşaatını toprakla kapatan; Küçükçekmece’nin derelerini bakterilere teslim eden; Beykoz’daki, Şile’deki dereleri arıtma tesislerini işletemeyerek kire-pise bulayan; pek çok yerde çöp toplamaktan bile aciz olan; her yerinden basiretsizlik akan zihniyetin keyfine bu ülkeyi terk edemeyiz. Partisine bakmaksızın işini yapamayan kurumların eksiklerini kapatmaktan, millete karşı sorumluluğun gereği olarak bize ne düşüyorsa onu yerine getirmekten de çekinmeyeceğiz

‘Bir geri duruş asla olmayacak’

(NATO Zirvesi) Gündemdeki meseleleri muhataplarımızla ele alacağız. Herhangi bir geri duruş asla olmayacak. Zirve vesilesiyle ABD Başkanı Joe Biden başta olmak üzere Litvanya, Almanya, İngiltere, Yunanistan liderleriyle ve vaktimin uygun olması halinde diğer katılımcılarla baş başa görüşmeler gerçekleştireceğim. NATO ittifakı içindeki diğer ortaklarımızdan tek beklentimiz, bilhassa bölgemizdeki gelişmeler hususunda ülkemizin egemenlik haklarına ve güvenlik hassasiyetlerine saygı gösterilmesidir.

‘Kanal istanbul iftihar projesi’

İklim dostu şehircilik anlayışının bir örneği ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olan Kanal İstanbul’un inşasına başlıyoruz. Kanal İstanbul’u, depremi tetikleyeceğinden susuzluğa yol açacağına kadar nice zırvayla engellemeye çalışanlar, önce bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler, ondan sonra bizim projelerimize laf etsinler. Bu proje İstanbul’un ve Türkiye’nin iftiharı olacak.

Fotoğraf: Mustafa İstemi

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler