Geri Dön

ERTUĞRUL GÜNAY: Sondan başlandıHAKAN ŞÜKÜR: Hizmete devam

Ak Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal’ın dershanelere ilişkin sözleri nedeniyle disiplin kuruluna sevkinin ardından Ak Parti’de farklı sesler yükselmeye devam ediyor. Ak Partili Ertuğrul Günay ve Hakan Şükür sosyal paylaşım sitesi twitter hesaplarından dershaneler ile ilgili düzenlemeyi eleştirdi

Günay, sorunları asıl zemininden koparıp tartışmanın çözüm bulmak yerine yeni sorunlar ürettiğine dikkati çekti. Eğitim sistemindeki aksaklıkları konuşmadan dershane kapatmayı tartışmaya açmanın, “işe, sebepten değil sonuçtan başlamak” olarak algılandığının altını çizen Günay, şöyle dedi:
“İşe sondan başlayınca, yanlış/eksik anlaşılıyor. Herkes kendi cephesinden bakıyor. Yararlı/gerekli bir tartışma zararlı boyutlara taşıyor. Böyle konular yeterince paylaşılmadan gündeme gelince karşı fikir ve sorulara imkan vermeden yaptırım uygulayınca da demokrasi gelişmiyor. Oysa, hep söyleriz: ‘Barika-i hakikat (gerçeğin ışığı) fikirlerin çarpışmasından doğar’ diye. Ama bu sözler, nedense hep söylemde kalır.”

‘Gönül gözüyle bakanlara’
Cemil Meriç’ten “Her meseleyi basit bir ikileme taşımışız. Hep iki ihtimal; ikiden daha fazla düşünemiyoruz” alıntısı yaparak, bu alıntının derdi özetlediğini vurgulayan Günay, “Yazdıklarımız, sorunlara gönül gözüyle bakanlaradır; kötü niyetlilerin şerrinden Yaradan’a sığınırım” dedi.

‘Kardeşliği bozmayın’
Şükür ise twitter hesabından Bakara Suresi’nden bir alıntı yaptı. Şükür, şu ayeti paylaştı: “‘Olur ki hoşlanmadığınız şeyler sizin için hayırlı olur...’ (Bakara/216) #HiçDurmadanYürüyeceksiniz.” Şükür ayrıca “Kardeşliğimizi bozmadan... #HizmeteDevam” ve “Kardeşlerimizi kırmadan... #HiçDurmadanHizmeteDevam” yazdı.

Türkiye’nin yüksek kesimlerinde kar, sıfır noktasında yaz yaşanıyorTürkiye’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Ege’nin incisi Bodrum’da ise yazdan kalma günler yaşanıyor. Sıcak havanın 25 dereceye kadar çıkmasıyla az sayıda turist ve vatandaşlar denize girerek serinledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber