Geri Dön
SiyasetEski TBMM başkanları Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğine getiriliyor

Eski TBMM başkanları Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğine getiriliyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na (YİK) eski Meclis başkanlarının davet edildiği bildirildi.

Eski TBMM başkanları Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğine getiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından kurulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nun yapısı da netleşmeye başladı.

Kararname ile “millete ve devlete hizmeti geçmiş”, “bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla” oluşturulan Cumhurbaşkanlığı YİK’e Meclis Başkanlığı ve Meclis Başkanvekilliği yapmış tüm isimler davet edildi.

Edinilen bilgiye göre; Hikmet Çetin, Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz ve İsmail Kahraman’a kurul üyelikleri için teklif götürüldü. Çiçek, Arınç, Toptan, Şahin ve Kahraman’ın kurul üyesi olmayı kabul ettiği öğrenildi.

Üst düzey isimler

1997-1999 arasında TBMM Başkanlığı yapan Hikmet Çetin’in ise, teşekkür ederek kabul etmediği kaydedildi.

Çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılacak ödemeler Cumhurbaşkanı’nca belirlenecek.

Kurul, Beştepe’de görev yapacak.

Kurula Meclis başkanlarının yanı sıra devletin üst düzeyinde görev yapan isimlerin de davet edilmesi bekleniyor.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler