Geri Dön

Gaye ümidi diri tutmak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kerkük için 5 bin ülkücünün beklediğine ilişkin açıklamasına gelen tepkiler için, “Sayın Devlet Bahçeli, toplumun tüm katmanlarını vatan, millet sevdası ve menfaatinde birleşmeye, milli mutabakat zemininde buluşmaya davet etmektedir” dedi.

Gaye ümidi  diri tutmak

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, bazı medya organlarının, Bahçeli’nin üstlendiği vazifeyi baltalamaya yönelik girişimleri olduğunu belirtti. Bahçeli’nin, başta siyasi partiler olmak üzere toplumun tüm katmanlarını, milli mutabakat zemininde buluşmaya davet ettiğini belirten Yalçın, şu ifadeleri kullandı:
“Bilinmelidir ki MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin son açıklamasının temelinde, küresel tezgahların kıskacındaki Türkmenlerin umudunu diri tutma gayesi yatmaktadır. Üstelik sadece Barzani’nin değil, onu yöneten, sevk ve idare eden ellerin de caydırılması lazımdır... Sayın Genel Başkanımızın açıklamaları provokasyon olarak nitelendirilmiştir. Bu fevkalade vahim bir hata ve kusurdur. Asıl provokasyon, Sayın Bahçeli’nin tarihi ve uyarıcı açıklamaları üzerinden Türkiye’de oluşan milli konsensüs havasını baltalama girişiminde bulunmaktır. Böyle nazik bir dönemde yapılan açıklamaları saptırarak provokatif gazetecilik sergilenmesi hoş görülemez, iyi niyetli kabul edilemez.”

ABD'de polis şiddeti kameradaABD'de kırmızı ışık ihlali sonrası sağ çekmek yerine polisten kaçtığı öne sürülen siyahi Zekee Rayford evinin kapısının önünde polisler tarafından şok tabancasıyla göz altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber