Geri Dön
SiyasetGergerlioğlu yeniden vekil

Gergerlioğlu yeniden vekil

Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararı vermesinin ardından cezaevinden tahliye edilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda karar okunduktan sonra yeniden vekilliğe döndü.

Gergerlioğlu yeniden vekil

Gergerlioğlu, ‘terör örgütü propagandası’ suçundan 2.5 yıl hapse çarptırıldı. Cezanın kesinleşmesinin ardından hükmün 17 Mart 2021’de TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düştü. Gergerlioğlu, AYM’ye başvurdu. Yüksek mahkeme, ‘seçilme ve siyasi faaliyette bulunma’ ile ‘ifade özgürlüğü’ hakkının ihlal edildiğine karar verdi. 6 Temmuz’da tahliye edilen Gergerlioğlu ile ilgili mahkeme kararı, TBMM’ye gönderildi. Karar, dün Genel Kurul’da okundu ve Gergerlioğlu yeniden milletvekilliğine döndü.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Metrobüste kör eden maske kavgası! Dehşet kameradaAvcılar'da metrobüste maske takması için uyarıda bulunduğu kişi tarafından darbedilen güvenlik görevlisi Şükrü Turan, kırılan gözlük camlarının batmasıyla tek gözünü kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan Ömer Senem, emniyette ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Tek gözünü kaybetmesinin ardından işinden de olduğunu belirten Şükrü Turan, "Göğsünü gere gere gezmesi beni mahvetti. O insanın bir an önce içeriye atılmasını, cezasını neyse çekmesini istiyorum. Öncelikle Allah'a sonra Türk adaletine güveniyorum" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler