Geri Dön

Gökçek'in rakibi siyasete dönüyor

Seks kaseti skandalından sonra ilk çıkış! Altınok, Keçiören'den aday oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in geçmişte önemli rakiplerinden biri olan, 2009'daki yerel seçim öncesinde seks kaseti olayı nedeniyle aktif siyasete ara vermek zorunda kalan Ankara yerel siyasetinin önemli isimlerinden Turgut Altınok, bugün adaylığını açıklayacak. Altınok, BBP'den Keçiören Belediye Başkan adayı olacak. Altınok'un adaylığına verilecek tepkiler, tuzak kurularak bir kadınla özel görüntüleri gizlice çekilen bir siyasetçinin uğradığı mağduriyete karşı sağ seçmenin nasıl bir tutum takınacağı konusunda da bir gösterge oluşturabilecek.

Gökçek'in geçmişteki önemli rakiplerinden biri olan Altınok, aktif siyasete yeniden dönüyor. Altınok'un BBP'den Keçiören Belediye Başkanı adaylığı bugün saat 12.00'de BBP Genel Merkezi'nde açıklanacak. Altınok'un büyükşehir yerine Keçiören'den aday olması dikkat çekti. Kulislerde, bu konuda, "Siyasette bel altından vurularak yara aldı. Güçlü olduğu Keçiören'den aday olması bu dönem için doğal. Eğer başarı kazanırsa sonraki seçimde büyükşehire aday olabilir" yorumları yapıldı.

Altınok, 2009 yerel seçimi öncesinde Keçiören'nde 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştı. Altınok'un adı 2009 yerel seçimi öncesinde Melih Gökçek'in yerine Ak Parti'den büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için geçmişti. Ancak kaset olayı nedeniyle Keçiören'den bile adaylığı engellenmişti. 2009'daki yerel seçim öncesinde o döneme göre 10 yıl önce Altınok'un bir kadınla olan özel anlarının gizlice çekilmiş görüntüleri ortaya çıkartılarak, kendisine siyasi tuzak kurulmuştu. Altınok, seks kaseti olayının ardından aktif siyasete ara vermek zorunda kalmıştı.

Kuzuları ölen çocuk ''Anne kuzum öldü' diyerek gözyaşlarına boğulduAdıyaman'ın Gölbaşı'da otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan keçi sürüsünün arasına daldı. Kazada otomobildeki 1 kişi yaralandı, 22 keçi ise öldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber