Geri Dön
SiyasetGözler kritik toplantıda! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor

Gözler kritik toplantıda! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kritik kabinede fiyatların indirilmesi ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar görüşülecek.

Gözler kritik toplantıda! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Kabine toplantısının gündemi yoğun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantı saat 16.00'da başlayacak. Toplantıda ekonomi başlığı ön planda olacak. 

20 Aralık'ta ekonomide yeni tedbirlerin açıklanması ile kurdaki dalgalanma kontrol altına alındı. Piyasalardaki son durum, kabine toplantısında değerlendirilecek. Fiyatların indirilmesi ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar görüşülecek.

SALGINLA MÜCADELE

Toplantının bir diğer başlığı koronavirüsle mücadele olacak. Yılın ilk haftasına ilişkin vaka haritasına göre, üç büyük şehirdeki vaka sayıları ikiye katlandı. Günlük vaka sayıları henüz 50 binin altına düşmedi. Salgın ile mücadelede gelinen aşama ele alınacak.

DİPLOMASİDEKİ GELİŞMELER

Terörle mücadelede son durum kabine toplantısında ele alınacak. Kabine toplantısında diplomasideki gelişmeler de değerlendirilecek.

TÜRKİYE ERMENİSTAN İLİŞKİLERİ MASADA

Türkiye ve Ermenistan'ın özel temsilcileri, ilişkilerin normalleşmesi için ilk görüşmeyi geçen hafta Moskova'da yaptı. Bu görüşmenin sonuçları ve bundan sonraki süreç kabinede ele alınacak.