Geri Dön
SiyasetGül’den yeni anayasa açıklaması: Müzakereci bir şekilde yapacağız

Gül’den yeni anayasa açıklaması: Müzakereci bir şekilde yapacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türkiye, darbe anayasalarının tortularından kurtuldu, sivil bir anayasayı hak ediyor. Ümit ediyorum ki tüm siyasi görüşleri, farklı görüşleri buraya intikal ederek ortak bir toplumsal sözleşmeyi hep birlikte inşa edeceğiz ve bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

Gül’den yeni anayasa açıklaması: Müzakereci bir şekilde yapacağız

AK Parti Hatay 7. Olağan İl Kongresi’ndeki konuşmasında, yeni anayasa çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Gül, yeni anayasanın kapsayıcı olacağını belirterek, şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeni ve sivil bir anayasayla gireceğiz inşallah. 83 milyon vatandaşımızın, ‘Evet işte bu benim anayasam’ diyeceği bir anayasayı yapmak, gerçekleştirmek de bizim ortak hedefimizdir. Bu konuda asla ve asla buyurgan bir süreçle ‘İşte önerimiz budur’ diyerek emredici bir şekilde değil, müzakereci ve diyalogla, herkesin anayasada kendi sesini, düşüncesini, rengini hissedebileceği, verebileceği bir anayasayı inşallah bu milletimiz hak ediyor. Türkiye, darbe anayasalarının tortularından kurtuldu, sivil bir anayasayı hak ediyor. Ümit ediyorum ki tüm siyasi görüşleri, farklı görüşleri buraya intikal ederek ortak bir toplumsal sözleşmeyi hep birlikte inşa edeceğiz ve bunu da gerçekleştireceğiz.”

ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Wright için cenaze töreni düzenlendiABD'nin Minnesota eyaletine bağlı Brooklyn Center kentinde 11 Nisan'da polis kurşunu ile hayatını kaybeden 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright için cenaze töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler