Geri Dön

Hayrünnisa Gül: Meis'i kıskandım

Hayrünnisa Gül: Meis'i kıskandım

Hayrünnisa Gül: Meis'i kıskandım


Hayrünnisa Gül: Meisi kıskandım


23 Nisan resepsiyonuyla başlayıp MGK'ya sıçrayan türban tartışmalarının ardından Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'na türbanlı eşi Hayrünnisa Gül'ü de götürdü. Adadaki mimarinin korunmasına şaşıran Hayrünnisa Gül, "Çok kıskandım. Bizim tarafı görüyorsunuz. Her taraf inşaat dolu" dedi.
Resmi törenlere ve ziyaretlere eşini götürmeyen Bakan Gül, gayri resmi toplantıya eşiyle katıldı. Toplantıların Meis ve Rodos'taki bölümüne katılan Hayrünnisa Gül, Kaş'ta Türkiye'nin verdiği resepsiyonda da ev sahibesi oldu. Milliyet'e konuşan Hayrünnisa Gül, "Yaklaşık 10 bakanın eşi geliyormuş. Kaş'a da biz ev sahibi olduğumuz için katılmayı uygun gördüm" diye konuştu.

Sıcak selam
Hayrünnisa Gül'ü en sıcak selamlayan kişi Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu oldu. Papandreu, Hayrünnisa Gül'ün ellerini iki eli arasına alarak, "hoş geldiniz" dedi. Uzun deri ceket altına krem rengi pantolon, siyah ince kadife boğazlı kazak ve krem rengi türban takan Gül, yemekte Papandreu'nun eşi Ada Papandreu'nun karşısına oturdu. Ada Papandreu'nun ise göbeğini açıkta bırakan kısa bluz giydiği gözlendi.
Yunan televizyonları, Gül ve eşinin Meis'e gelişini dakikalarca yayımladı. Hayrünnisa Gül için haberlerde, "Türk bakanın eşi geleneksel türbanıyla dikkat çekti" ifadesi kullanıldı.SİYASET

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber