Geri Dön
Siyaset‘Hazirana kadar Seçim Kanunu değişmeli’

‘Hazirana kadar Seçim Kanunu değişmeli’

TBMM Bakanı Mustafa Şentop, İspanya’dan ayrılmadan önce basına yaptığı açıklamada, Meclis’te 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama dönemini ve seçim kanununda olası değişiklikleri değerlendirdi.

‘Hazirana kadar Seçim Kanunu değişmeli’

 “Seçim kanunu ile ilgili değişikliğin seçimden en geç 1 yıl önce yapılması lazım” diyen Şentop, “Çünkü seçim kanunu değişiklikleri 1 yıl içerisinde yapılacak seçimlerde uygulanamıyor. 2022 Haziranı’na kadar seçim kanunlarının tamamlanması lazım çünkü ondan 1 yıl sonra 2023 Haziran’da seçim olacak” diye konuştu. TBMM Başkanı, seçim kanunu değişikliğiyle ilgili henüz Meclise verilmiş teklif olmadığını belirterek, “O bakımdan benim bir değerlendirme yapmam söz konusu değil” açıklamasında bulundu. Mecliste yeni yasama döneminin başlayacağı 1 Ekim’deki programı da paylaşan Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasının ardından yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yemin edeceğini belirtti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli yakalandıDüzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli, yaşanan kovalamaca sonrasında gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler