Geri Dön

HDP'li vekil 5 yıldızlı otelde yakalandı

Van'da tutuksuz yargılandığı davanın duruşmasına katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Bolu Abant Tabiat Parkı'nda konakladığı 5 yıldızlı otelde gözaltına alındı. İfadesi alınan Geveri serbest bırakıldı.

HDP'li vekil 5 yıldızlı otelde yakalandı

HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Abant'ta gözaltına alındı. Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak', 'terör örgütü propagandası yapmak', 'suç işlemeye alenen tahrik' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından açılan davada tutuksuz yargılanan HDP Van milletvekilleri Adem Geveri ve Lezgin Botan hakkında mahkeme, 'zorla getirilme' kararına rağmen duruşmaya katılmadıkları için 'yakalama' kararı verdi.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, millevekillerinden Adem Geveri'nin, dün akşam Bolu'nun doğa harikası Abant Tabiat Parkı'ndaki otelde olduğunu öğrendi. Geveri, yanında bir kadın ile konakladığı 5 yıldızlı otelde gözaltına alındı. Geceyi emniyette geçiren Geveri, sabah adliyeye sevk edildi. Adliye koridorunda mahkemeye çıkmayı bekleyen Geveri, hakkında açılan davalarla ilgili ifadesinin alınması için gözaltına alındığını söyledi.

SERBEST BIRAKILDI

HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Bolu Adliyesi'nde nöbetçi mahkemede ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Geveri, jandarma eşliğinde adliyeden çıkarak ekip aracıyla ayrıldı.

İstanbul'da korku dolu anlarİstanbul Maltepe'de yaklaşık bir ay önce boşaltılan 9 katlı bir binanın bu sabah yıkımına başlandı. İddiaya göre yetkililere haber vermeden başlanan yıkıma akşam saatlerinde ara verildi. Çevrede herhangi bir önlem alınmadan bırakılan binadan kopan parçalar çevre binalarda oturanlarda büyük paniğe neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber