Geri Dön

Heyete hükümet karar verecekse HDP’ye gerek yok

HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, “İmralı heyetinde kimin yer alacağına, HDP’nin eş genel başkanlarının kimin olup olmayacağına Cumhurbaşkanı ya da Başbakan karar verecekse, HDP’ye gerek yok. Mehmet Metiner ya da Galip Ensarioğlu parti kursun, onlarla müzakere etsinler” dedi.Çelik, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti iktidarının 12 yılının ardından ne biten yasaklardan ne biten yolsuzluklardan ne de demokrasiden bahsedilebileceğini savundu. Ak Çelik, “Artık durumu idare eden pozisyon çıkmamız, ülkenin demokratikleşmesine fırsat vermemiz gerekiyor. Ya demokrasi ya da çözülme” dedi.
“Bizim darbeyle de bölünmeyle de işimiz yok” ifadesini kullanan Çelik, “Ortak vatanda birlikte yaşama arzumuzu, irademizi engellemeyin yeter. Bize gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz” diye konuştu.
Polisin şu anda yeterli yetkisinin bulunduğunu belirten Çelik, “Demokratik çözümü konuştuğumuz noktada terörle mücadele kanununun değişmesi beklentisindeyken, devletin yeniden güvenlik politikalarına sarılıyor olması, kaygılara yol açmaktadır. Siz polisiye tedbirlerle toplumu zapturapt altına alamazsınız” diye konuştu.

Şehit Ömer Halisdemir, kabri başında anılıyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrine ziyaretler sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber