Geri Dön
Siyaset'Hiç kimse bizi bölemez'

'Hiç kimse bizi bölemez'

Milletten Ramazan Bayramı’nı ‘büyük kardeşlik şölenine’ dönüştürmesini isteyen Erdoğan, “Hiç kimsenin bizi bölmesine, bizi birbirimize düşürmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

'Hiç kimse bizi bölemez'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı video mesajda; bayramın, ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diledi.

Bayramların, birlik ve beraberliğin güçlendiği, ezelden ebede giden kardeşliğin yenilendiği müstesna günler olduğuna işaret eden Erdoğan şöyle devam ett: “Varsın birileri kavgadan, kargaşadan bahsetsin. Varsın birileri, nefret söylemleriyle bayram sevincimize gölge düşürmeye çalışsın. Varsın birileri, çevremizdeki ateşi ülkemize taşımak için provokasyon peşinde koşsun. Biz bu tuzaklara asla düşmeyecek, hiç kimsenin bizi bölmesine, bizi birbirimize düşürmesine müsaade etmeyeceğiz. Milletimizin tüm fertlerinden, bayramı hangi kökene, inanca, meşrebe sahip olursa olsun, 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği bir ‘büyük kardeşlik şölenine’ dönüştürmesini istiyorum.”

Bayram dolayısıyla yola çıkacak sürücülere, trafik kurallarına harfiyen uymaları uyarısında bulunan Erdoğan, Pençe-Kilit Harekâtı başta olmak üzere, bayram gününde vatanın bekası için sınırlarımız içinde ve dışında görev yapan güvenlik güçlerimize teşekkür etti.