Geri Dön

‘Huzur dolu yarınları inşa edeceğiz’

“Bizim yolumuzda adalet var” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Huzur dolu yarınları birlikte inşa edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz. Kardeşçe yaşayacağız. Kavga etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı

‘Huzur dolu yarınları inşa edeceğiz’

‘Huzur dolu yarınları inşa edeceğiz’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında dün Eyüp’teydi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Karadolap Spor Kulübü önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Buluşmada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Eyüp Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, CHP’li milletvekillleri Yüksel Mansur Kılıç, Ünal Çeviköz, Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu ve İlhan Kesici de yer aldı. Her türlü iftiraya karşı insan sevgisini yüreklerinde taşıdıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Huzur dolu yarınları birlikte inşa edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz. Kardeşçe yaşayacağız. Kavga etmeyeceğiz. Bizim yolumuzda adalet var. Bizim yolumuzda güzellik var. Biz güzellikleri insan sevgisini yüreğimizde yaşıyoruz. İstedikleri iftirayı atsınlar” ifadelerini kullandı.

‘Üçüncü Kılıçdaroğlu’

CHP’nin Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu’nun herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bütün amacı daha güzel bir Eyüpsultan. Ben ona güveniyorum, siz de ona güvenin. Eyüpsultan’da Emel Bilenoğlu, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu. İki oğlu, üçüncüsü ben Kılıçdaroğlu. Bir de dördüncüsü Kaftancıoğlu. İstanbul’da hep beraber mücadele ediyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Eyüpsultan’dan sonraki ikinci durağı Şişli oldu. CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin ile Şişli’ye gelen Kılıçdaroğlu’na vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Kılıçdaroğlu burada düzenlenen mitingde şunları kaydetti: “25 yıldır İstanbul’u aynı zihniyet yönetiyor. İstanbul’un hiçbir sorununu çözmediler. Yeşil alan bırakmadılar. Beton yığınına döndürdüler. Bütün bu sorunların tamamını sandıkta biz çözeceğiz. Büyükşehir’e Ekrem İmamoğlu’nu getireceğiz. Ankara’ya Mansur Yavaş’ı getireceğiz. İmamoğlu, ‘Ben İBB başkanı olduğumda 150 bin kişiye istihdam sağlayacağım’ dedi. Binali Yıldırım, ‘İstihdamı çözmek belediyelerin işi değil’ dedi. Yıldırım, sonra televizyona çıktı ‘500 bin kişiye istihdam sağlayacağım’ dedi. Ekrem beyin projelerini kopya ediyorlar.” CHP lideri, “8 milyon işsizimiz var. Onlar bilemezler halktan koptular. Onlar sarayda yaşıyorlar. Sarayın mutfağında her şey var. Efuliler, ejder meyveleri, kilosu 4 bin liralık beyaz çay var. O sanıyor ki vatandaşın mutfağında da bunlar var. Halbuki vatandaş ‘Açım aç’ diyor” diye konuştu.

‘Provokasyona karşı dikkatli olun’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin “iddialı” olduğu büyükşehirlerdeki belediye başkan adaylarını tek tek telefonla arayarak, olası provokasyonlara karşı uyardığı ortaya çıktı.

ŞEVKET YAMAN / Ankara

Yerel seçim kampanyasını, “sorunsuz” bir şekilde tamamlamayı hedefleyen Kılıçdaroğlu, kendi kampanyasının yanında özellikle iddialı oldukları büyükşehirlerdeki adayların kampanyalarını da yakından takip ediyor.

Kılıçdaroğlu, kampanya boyunca olası provokasyon girişimlerini boşa çıkarmak için de özel önlemler aldı. Partinin il ve ilçe başkanlıkları geçtiğimiz hafta 21 Mart Nevruz Bayramı için özel olarak uyarıldı. CHP’nin bazı büyükşehir adayları da bu uyarılar nedeniyle 21 Mart’taki programlarını iptal etti.

Kılıçdaroğlu’nun bu konuda yakın çevresine, “Kampanyamız çok iyi gidiyor. Adaylarımıza halkın teveccühü yüksek. Birçok yerde kazanmaya doğru gidiyoruz, ama provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız. Bu güzel kampanyanın gölgelenmesine izin vermemeliyiz” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

Adayları aradı

Kılıçdaroğlu, birkaç gün önce de CHP’nin iddiasının bulunduğu büyükşehirlerdeki adayları tek tek telefonla aradı.

Kılıçdaroğlu’nun telefon görüşmelerinde, adaylardan olası provokasyonlara karşı dikkatli olmalarını istediği öğrenildi. CHP liderinin, özellikle aile fertlerine yönelik provokasyonlar olabileceğine dair istihbarat aldıklarını anlatarak, bu girişimlerin boşa çıkarılması için azami hassasiyet gösterilmesini istediği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun, “Gerekirse çocuklarınızı son günlerde akşamları dışarı dahi çıkarmayın. Onları gözünüzün önünden ayırmayın. Asla hiçbir provokasyon girişimine fırsat vermemeliyiz” uyarısında bulunduğu kaydedildi.

Son dakika... 'Şanslı' operasyon! Çeyiz sandığından çıktı: Tam 60 bin adetGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul Bağcılar’da bir kargo firmasına uyuşturucu operasyonu düzenlendi. İstanbul Narkotik Şubesi’ne bağlı K-9 ekibi kargolarda arama ve tarama yaptı. Narkotik dedektör köpeği ‘Şanslı’, Arap ülkelerine gönderilmek üzere hazırlanmış bir çeyiz sandığına tepki verdi. Sandıkta yapılan aramalarda gizli bölmeleri içerisinde yaklaşık 60 bin adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber