Geri Dön
Siyasetİnce parti kurultayında konuştu: Kutuplaşmaya son vereceğiz

İnce parti kurultayında konuştu: Kutuplaşmaya son vereceğiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 seçimlerini işaret ederek, “Cumhurbaşkanı aday adayıyım. Ama sandığı koyacağız bütün üyelerin önüne. Belki başka bir vatan evladı çıkar, üyeler karar verecek” dedi.

İnce parti kurultayında konuştu: Kutuplaşmaya son vereceğiz

Memleket Partisi dün Ankara Spor Salonu’nda 1’inci Olağan Kurultay’ını gerçekleştirdi.

İnce, salona girerken “Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” sloganları atıldı. Kurultaya CHP, İYİ Parti, DEVA, Genç Parti, ANAP, DSP, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Türkiye Değişim Partisi temsilci gönderdi.

İnce, 12 bin 783 üyenin oyuyla genel başkanlığın tek adayı olduğu kurultaydaki konuşmasında özetle şunları söyledi:

KUTUPLAŞMA SİYASETİNE SON: Türkiye’deki bu kutuplaşma siyasetine son vereceğiz. İktidar din sömürüsü üzerinden ‘Ben gidersem felaket olur’ diyor. Muhalefet ‘Bana oy vermezsen AKP gelir, korku siyaseti gelir’. Biz bu korku siyasetini yok edeceğiz.

ERDOĞAN’IN ŞEYHÜLİSLAMI MISIN?: Türkiye’nin hali içler açısı. Bir din adamı her gün ekranlarda fetva veriyor. Günaydını konuşuyor, karidesi konuşuyor ama yurtlarda tecavüze uğrayan çocukları konuşmuyor... Sen Tayyip Erdoğan’ın şeyhülislamı mısın? Günaydın mı diyeceğiz, selamınaleyküm mü diyeceğiz, sana soracak halimiz yok.

ÇOCUĞUN KAFASINA VURUNCA...: Ben Erdoğan’a ‘en yararlı yapacağın iş torun bakmak olacak’ demiştim. Geçen çocuğun kafasına vurunca ondan da vazgeçtim, torunlarına da bakmasın.

ADAY ADAYIYIM: Türkiye’de iktidar ile muhalefet birbirine benzemeye başladı. Biz bir ilki başardık. Genel başkan, tüm üyelerle seçiliyor. Muharrem İnce tek aday. Bir gün değişecek. Bir vatan evladı çıkacak, ‘senden daha iyi yaparım’ diyecek. Bekliyorum onu. Cumhurbaşkanı aday adayıyım. Ama sandığı koyacağız bütün üyelerin önüne. Belki başka bir vatan evladı çıkar, üyeler karar verecek.

GERİ GÖNDERECEĞİZ: Memleket Partisi iktidarında Esad ile anlaşıp Şam’a büyükelçi atayacağız. Türkiye’dekileri geri göndereceğiz.

KÜRT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ: Biz imparatorluk kalıntısı bir ülkeyiz. Kimimiz Türk’üz, kimimiz Kürt’üz... Kürt sorununu polisiye tedbirlerle değil, demokrasi, özgürlüklerle, evrensel kulları uygulayarak çözeceğiz.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki otomobil kavşakta çarpıştı: 5 yaralıTokat'ın Erbaa ilçesinde iki otomobilin kavşakta çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler