Geri Dön

İYİ Parti lideri Akşener: Yola çıktığımızı yolda bırakmadık

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri için “Biz milletimizin menfaatleri ve değerlerine aykırı davranılmadığı sürece yola çıktığımız hiçbir grubu, insanı yolda bırakmadık” ifadelerini kullandı

İYİ Parti lideri Akşener: Yola çıktığımızı  yolda bırakmadık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti olarak milletimizin menfaatleri ve çıkarlarına aykırı, değerlerine aykırı davranılmadığı sürece yola çıktığımız hiçbir grubu ve hiçbir insanı yolda bırakmadık” dedi. Akşener dün Kırıkkale’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

‘Seçim beklemiyorum’

Yahşihan ilçesinde bir kahvehanede ikram edilen çayı içen Akşener, bir vatandaşın “Erken seçim olacak mı?” sorusuna, “Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran’ı olabilir belki. Çok yakın zamanda bir seçim beklemiyorum” yanıtını verdi.

Bir başka kişinin, Bahçeli’nin “eve dön” çağrısını hatırlatması üzerine Akşener, “Yuvalar çok, evim de yuva” diye konuştu.

Hasandede’ye dua

Kırıkkale’de şehitlik ve Hasandede Türbesi’ne ziyarette bulunarak, dua eden Akşener çıkışta bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama, İYİ Parti’ye davet olarak nitelendirildi. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sayın Erdoğan’ın çağrısı, İYİ Parti’den iktidara bir destek çağrısı ise... Aslında iki partinin sayısal anlamda sayısal çoğunlukları var, Bize ihtiyaçları yok. Dış politika açısından baktığımız zaman hadiseye, Millet İttifakı’nda yer alan hiçbir siyasi parti dış politikaya yönelik Türkiye’nin bir sorunu olduğunda devletini, hükümetini yalnız bırakmadı. Bu çağrı, Türkiye’nin problemlerinin çözümü ile ilgiliyse, 5 Mayıs 2018’den beri söylediğimiz bir şey var. Tek partili cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’ye uygun değil dedik ve haklı çıktık. Önerimiz de iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçiş. Bu konuda bizden destek isteniyorsa bunu en başından beri talep eden biziz. Şayet bu çağrı siyasi bir taktik üzerine, samimiyetten uzak ise biz İYİ Parti olarak milletimizin menfaatleri ve çıkarlarına aykırı, değerlerine aykırı davranılmadığı süre içerisinde yola çıktığımız hiçbir grubu ve hiçbir insanı yolda bırakmadık.” 

Bulut ailesine ziyaret

Akşener, Kırıkkale’de geçen yıl eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözü önünde bıçakla öldürülen Emine Bulut’un annesi Fadime ve babası Ahmet Bulut’un evini ziyaret etti. Davayla ilgili bilgi alan Akşener, Emine Bulut’un öldürülmesine tanık olan kızı Bilge ile yakından ilgilendi, eğitim durumunu sordu. Akşener, aileye her zaman destek olacaklarını ifade etti.

ABD'de oto galeride silahlı saldırıya uğrayan baba çocuklarını ölmekten böyle kurtardıABD'nin New York kentinde lüks otobillerin satıldığı oto galeri silahlı saldıraya uğradı. Çocuklarıyla araba bakmayan kişi vurulurken, saldırı anı kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber