Geri Dön

İYİ Partili Usta’dan CHP’li Altay’a tepki

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, “Selahattin Demirtaş’ı biz, terörist olarak görmüyoruz” ifadesine tepki gösterdi. Usta, “Terör örgütüne yönelik bizim mesafemiz bellidir, PKK’ya ilişkin mesafemiz bellidir. PKK’yı terör örgütü olarak görmeyen siyasi oluşumlara karşı da mesafemiz bellidir” dedi.

İYİ Partili Usta’dan CHP’li Altay’a tepki

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Usta, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğine yönelik sözleri için de şunları söyledi:

“’Hukuk reformu yapacağız’ deyip göstermelik birkaç tane tahliye yapıp, ‘Türkiye, reform yapıyor’ gibisinden algı yaratmak gibi bir şey yapılabilir endişesi vardı. Eğer böyle bir şey olursa bu sadece algıya yönelik olur. Biz diyoruz ki ‘Algı yönetmeyin, Türkiye’nin sorunlarını yönetin, sorunlarını çözün.’ O dosyaların durumu nedir, bir şey söyleme imkânım yok. Bu arkadaşlar salınır veya salınmaz, hukuk reformu dediğimiz şey bunun çok daha ötesinde bir şeydir. Sembolik bir takım dosyalar veya kişiler üzerinden tartışma yapmak doğru olmaz.”                                                                                        

Tam 45 yaşında! Gözü gibi bakıyor... Hepsini reddetti!Manisalı iş kadını Deniz Alya Eryılmaz (34), eşi tarafından kendisine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak satın alınan ve halk arasında 'Hacı Murat' olarak adlandırılan 1975 model Murat 124 marka otomobiliyle yakından ilgileniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber