Geri Dön

Kampanyada ‘Türkiye ittifakı’ vurgusu

AK Parti yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimleri kampanyasında muhafazakâr, milliyetçi, sosyal demokrat ve Kürt seçmene aynı anda hitap edecek, “Türkiye ittifakı” vurgusu yapacak. MKYK’da yol haritasının çizilmesinin ardından kampanya haftaya başlayacak

Kampanyada ‘Türkiye ittifakı’ vurgusu

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), sandık kurullarının hukuka aykırı şekilde oluşturulduğu gerekçesiyle İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar vermesinin ardından AK Parti’nin, 23 Haziran’da yapılacak seçimler için kampanya startını pazartesi vermesi planlanıyor. Yol haritası, yarın yapılacak AK Parti MKYK toplantısında çizilecek kampanyanın ana eksenini bu kez “beka” söylemi yerine muhafazakâr, milliyetçi, sosyal demokrat ve Kürt seçmene aynı anda hitap edecek yeni “Türkiye ittifakı” vurgusu oluşturacak.

YSK, 3 gün önce AK Parti’nin itirazı üzerine İstanbul’daki Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine karar vermişti. Kararın ardından partilerin, seçimin yapılacağı 23 Haziran’a kadar nasıl bir kampanya yürüteceği, yeni yol haritalarının ne olacağı gündeme geldi.

AK Parti, seçimin farklı ayaklarından sorumlu genel başkan yardımcılarını İstanbul’a gönderdi. AK Partili bu kurmaylar halkla ilişkiler, sivil toplum, medya vs. gibi başlıkları içerecek İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi’ni oluşturacak.

MKYK toplanıyor

31 Mart’tan farklı olarak tüm seçim çalışmaları tek elden yürütülecek. AK Parti’nin İstanbul kampanyasının ana koordinatörlüğünü, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz üstlenecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, tüm seçim kampanyasının başındaki isim olacak. AK Parti’nin, 23 Haziran’da yapılacak seçimler için kampanya startını pazartesi vermesi planlanıyor. Yol haritası, yarın yapılacak AK Parti MKYK toplantısında çizilecek. Kampanyanın ana eksenini bu kez “beka” söylemi yerine muhafazakâr, milliyetçi, sosyal demokrat ve Kürt seçmene aynı anda hitap edecek yeni “Türkiye ittifakı” vurgusu oluşturacak. Yalnızca İstanbul’a odaklanan söylemlerin yer alacağı süreçte AK Parti’nin özellikle çevre ve şehircilik ile ilgili yeni vaatleri de meydanlarda olacak. Propaganda döneminde partililerden söylemlerine dikkat etmeleri özellikle istenecek.

Partinin sandık müşahitlerinin de gözden geçirilerek 31 Mart seçimlerinde yetersizliği tespit edilen isimlerin değiştirilmesi de sağlanacak.

Amasya'da trafik kazasıAmasya’da iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber