Geri Dön

Karantina yurtlarında 9 bin 647 kişi kalıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından getirilenlerin 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 ildeki bakanlık yurtlarında halen 9 bin 647 vatandaşın misafir edildiğini, 62 bin 593 vatandaşın da evlerine uğurlandığını açıkladı.

Karantina yurtlarında 9 bin 647 kişi kalıyor


Kasapoğlu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında bakanlığına bağlı yurtlarda sürdürülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Salgına karşı devletin tüm kurum ve kuruluşları arasında çok anlamlı bir iş birliği bulunduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Güçlü bir devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde dünyanın dört bir yanından gelen vatandaşlarımız İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla bakanlığımızın yurtlarında misafir ediliyor. 76 ildeki yurtlarımızda, halen yurt dışından gelen 9 bin 647 vatandaşımıza ev sahipliği yapılıyor” ifadesini kullandı.
Karantina sürecini tamamlayan 62 bin 593 vatandaşın evlerine uğurlandığının bilgisini veren Kasapoğlu, bakanlık yurtlarının bugüne kadar yurt dışından gelen 72 bin 240 vatandaşa ev sahipliği yaptığı bilgisini verdi. Kasapoğlu ayrıca, son 24 saatte 971 vatandaşın daha yurtlara giriş yaptığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 seçimlerine ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı. İl Teşkilatına seslenen Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız. Seçimlere kadar durmak yok, yolumuza devam etmeliyiz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber