Geri Dön
SiyasetKılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarını dinledi

Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra emekli olmuş vatandaşlarla video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirerek sorunlarını dinledi.

Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarını dinledi

ANKARA Milliyet - Kılıçdaroğlu’na toplantıda, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir ile Genel Başkan Özel Danışmanı Recep Cengiz eşlik etti. Kılıçdaroğlu, “Emekli dediğimiz kişi çalışan, üreten, alın teri döken, vergisini ödeyen, sosyal güvenlik primini ödeyen, zamanı gelince de emekli olan; memleketine katkıda bulunan kişi demektir. Yani sizler genç yaşta çalıştınız ürettiniz. Alın teri döktünüz; hem vergi ödediniz hem sosyal güvenlik primlerinizi ödediniz; zamanı geldi emekli oldunuz. Emekli olduğunuz zamanda sizin el aleme muhtaç olmamanız gerekir. İnsan gibi yaşamanız gerekir. Normal ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekir” ifadelerini kullandı.

‘Birer maaş ikramiye olmalı’

Emeklilere her bayram bin 100 lira değil, birer maaş ikramiye verilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “83 milyon kişi birlikte bu güzel ülkede yaşıyoruz; 10 milyonun üzerinde emeklimiz var. Hepimiz bugün daha iyi yaşam standardı yakaladıysak o emekliler yüzünden yakaladık. Dolayısıyla o emeklilere en azından 2 bayram da birer maaş ikramiye verilmesi gerekiyordu” dedi.

“Biz birer maaş ikramiye verilsin diye bütün meydanlarda bunu dile getirdik ama vere vere ‘1000 lira emekli maaşı veriyoruz’ dediler” sözlerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Sonunda biz bunun da üzerinde ısrarla durduk; ‘bin lira ikramiyenin en az 1500 lira olması lazım’ dedik. Biz bin 500 lira beklerken bin 100 lira verdiler. Bu emekli ile dalga geçmek gibi bir şey. Emeklinin aklı ile oynamak gibi bir şey. Bunlar çarşıya pazara çıkmadıkları için, alışverişe çıkmadıkları için hayatı bilmiyorlar” şeklinde konuştu.

Bayrampaşa'da iş yerinde patlama! Ekipler oraya koştuOlay Sarı Dökümcüler Sitesi'nde saat 17.30 sıralarında meydana geldi. İlk belirlemelere göre cila atölyesinde patlama sonrası yangın çıktı. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler