Geri Dön
SiyasetKılıçdaroğlu Erdoğan'ı düelloya çağırdı

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı düelloya çağırdı

Kılıçdaroğlu, Ortadoğu sorununun çözümü için de isim verdi.

Kılıçdaroğlu, "Kürecik radar istasyonunu kapat, hep beraber arkanda dururuz. Yapıyor musun, yapamıyorsun. O zaman konuşma. 1,5 milyon Suriyeli Türkiye’de. Gazze’de bir dram yaşanıyor, Suriye’de de bir dram yaşanıyor, Türkiye’de de bir dram yaşanıyor.

Sadece bir şey yapılıyor, sadece konuşuluyor. El Kaide militanlarına silah gönderiliyor, kan daha fazla aksın diye. Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Ne diyorlardı, biz oyun kurucuyuz. Hangi oyunu kurdunuz, dünyanın oyuncağı oldunuz, bütün dünya dalga geçiyor" dedi.

Ortadoğu sorunu için isim veren Kılıçdaroğlu, "Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var, Ekmeleddin Bey Ortadoğu sorunun çözümü açısından aslında çok önemli bir fırsat sunuyor bize. Ortadoğu’da, İslam dünyasında, Batı’da bir ağırlığı var. Sözü dinlenen birisi. Türkiye eğer Ortadoğuı bataklığından çıkmak istiyorsa, sözü dinlenen, saygın bir ülke olmak istiyorsa tercihini Ekmeleddin Bey’den yana yapmak zorundadır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ı düelloya davet eden Kılıçdaroğlu, "Erkeksen, senin istediğin gazetecilerle, sadece SGK’yı konuşalım" dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hayatını spora adadı, evlendiği gün bile maça gittiKonya'da emekli bilgisayar programcısı Murat Baydar (63), 51 yıldır birçok spor müsabakasının kaydını tutuyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler