Geri Dön

Kılıçdaroğlu, Eren Yıldırım ile görüştü: Mücadeleden asla vazgeçme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu’nun çalışmalarını engellediği iddiasıyla 17 gün tutuklu kalan Yüreğir CHP Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’a, “CHP’ye baskılar kuruluyor ama bu olaylar asla sizi sindirmesin” dedi.

Kılıçdaroğlu, Eren Yıldırım ile görüştü: Mücadeleden asla vazgeçme
ŞEVKET YAMAN Ankara

Kılıçdaroğlu’nun TBMM makamındaki görüşmede CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve CHP Adana milletvekilleri de hazır bulundu. Edinilen bilgilere göre, Eren Yıldırım görüşmede, gözaltı ve tutuklama süreçleri ile devam eden davası konusunda Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

Kılıçdaroğlu’nun da olayla ilgili kamera görüntüleri ve ses kayıtlarına ilişkin sorular sorduğu aktarıldı. CHP liderinin görüşmede Yıldırım’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Talimatla tutuklandığını hepimiz biliyoruz. Gençlik kolları olarak mücadelenize devam edin. CHP’ye yönelik baskılar kuruluyor, bunlar devam edecek ama bu olaylar asla sizi sindirmesin. Biz yılmayacağız ve baskılara boyun eğmeyeceğiz” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bakan Süleyman Soylu'dan Sakarya'daki patlama ile ilgili açıklamaSakarya'da havai fişek taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi. İçişleri Bakanlığı'ndan da patlamaya ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeye gitti. Bakan Soylu patlama bölgesinde yaptığı açıklamada, 'Hem bu konuyla ilgili, hem adli idari soruşturma devam ediyor. Bizim bu konuyla ilgili emniyet,mülkiye müfettişlerimiz biraz sonra alana intikal ederler. Savcılarımız zaten meseleyi araştırıyorlar' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber