Geri Dön
Siyaset‘Kınama değil adım atılmalıdır’

‘Kınama değil adım atılmalıdır’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud’la görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada İsrail’in Gazze ve Mescid-i Aksa’ya saldırılarını değerlendirdiklerini belirtti.

‘Kınama değil adım atılmalıdır’

 Çavuşoğlu, bayramdan sonra düzenlenmesi planlanan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları toplantısında ve olağanüstü toplanacak BM Genel Kurulu’nda İsrail’in saldırıları karşısında Filistin halkı için atılacak adımların detaylıca ele alınacağını söyledi. Çavuşoğlu, “Hep böyle kınıyoruz ama ümmet adım atmamızı bekliyor. Artık bu tür saldırıların durması gerekiyor. İki devletli çözüm vizyonundan hiçbir zaman vazgeçmemek lazım. Olağanüstü toplanacak BM Genel Kurulu’nda inşallah bir karar çıkartacağız” dedi. Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birçok ülke liderini aradı ve bizim çalışmalarımızı da anlık olarak takip etti. Kendisine sürekli yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdik” dedi. BM Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’la görüştüklerini anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: “Bizlerden talep geldiği zaman resmen (Genel Kurulu) toplayabileceğini söylemişti. Tabii, bir iki günlük çalışmayla bunu sonlandırmayacağız. Önümüzdeki süreçte de Filistin davasına sahip çıkmak için, Filistinli kardeşlerimizin haklarını korumak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” 

Yılan, aracın jantında 22 kilometre mesafedeki ilçeye geldiErzurum'un Oltu ilçesinde gittiği 22 kilometre uzaklıktaki Esenyamaç köyü kırsalında ölçüm yaptıktan sonra geri dönen topoğraf Hafız Yıldız'ın hafif ticari aracının jantında gelen yılan paniğe neden oldu. Uzun uğraşlar sonucu güçlükle yakalanan yaklaşık 1 metrelik yılan, doğaya bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler