Geri Dön
SiyasetKoca: 199 kişiye ilaç kullanım onayı verildi

Koca: 199 kişiye ilaç kullanım onayı verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SMA’da Tip 2 ve Tip 3 ilaçlarının da geri ödeme kapsamına alındığını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden şu bilgileri paylaştı:

Koca: 199 kişiye ilaç kullanım onayı verildi

“Daha önce onay verilen SMA Tip 1 tanılı 394 hastamız, ilaçlarını kullanmaya devam etmektedir. Tip 2 ve Tip 3 tanılı hastalarımızdan başvuru yapan 199’unun bu süreçte Bilimsel Komisyonumuzca ilaç kullanım onayı verilmiştir. İlaca erişimin kesintisiz sağlanabilmesi ve tedavinin sürdürülebilir olması amacıyla da zorunlu lisans kullandırarak ilacın üretimini temin edeceğiz.”

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Erdoğan’ın NBŞ kotasının yüzde 2.5’e düşürüleceğine yönelik açıklamasının şeker pancarı sektörüyle vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Pakdemirli, “Halkımızın sağlıklı, güvenilir gıdaya ulaşması için gereken yapılmış olacak” ifadesini kullandı.

Sultangazi'de veresiye kavgası kameradaSULTANGAZİ'de bir kişi, borçla sigara vermeyen tekel bayi sahibi olan arkadaşına silahla saldırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler