Geri Dön

Koca: 199 kişiye ilaç kullanım onayı verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SMA’da Tip 2 ve Tip 3 ilaçlarının da geri ödeme kapsamına alındığını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden şu bilgileri paylaştı:

Koca: 199 kişiye ilaç kullanım onayı verildi

“Daha önce onay verilen SMA Tip 1 tanılı 394 hastamız, ilaçlarını kullanmaya devam etmektedir. Tip 2 ve Tip 3 tanılı hastalarımızdan başvuru yapan 199’unun bu süreçte Bilimsel Komisyonumuzca ilaç kullanım onayı verilmiştir. İlaca erişimin kesintisiz sağlanabilmesi ve tedavinin sürdürülebilir olması amacıyla da zorunlu lisans kullandırarak ilacın üretimini temin edeceğiz.”

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Erdoğan’ın NBŞ kotasının yüzde 2.5’e düşürüleceğine yönelik açıklamasının şeker pancarı sektörüyle vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Pakdemirli, “Halkımızın sağlıklı, güvenilir gıdaya ulaşması için gereken yapılmış olacak” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Avrupa karşılaştırması: Tedbirleri en erken alan bizizSağlık Bakanı Fahrettin Koca: Video, Koronavirüse karşı alınan tedbirleri, Avrupa bazında gün gün gösteriyor. Avrupa ülkeleri içinde tedbirleri en erken alan biziz. İzolasyonda başarılı olursak, erken tedbir avantajından tam olarak yararlanabiliriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber