Geri Dön
SiyasetKongreler ertelendi

Kongreler ertelendi

CHP Parti Meclisi (PM) dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Kongreler ertelendi

Kurultay takviminin görüşüldüğü PM'ye, MYK'nın aldığı, kongrelerin ertelenmesine ilişkin karar bilgi olarak sunuldu. Böylece, CHP'de ilçe ve il kongreleri, dolayısıyla büyük kurultay da bir yıl ertelendi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu toplantıda, eylül ayında seçim beklediğini belirterek, "O yüzden parti kendi içine kapanmasın, enerjisini içine tüketmesin. O yüzden bir yıl erteliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

8 bin 567 ev ziyareti

CHP Tüzüğü'ne göre; il ve ilçe kongreleri iki yılda bir toplanıyor, bu süre en çok bir yıl uzatılabiliyor. İl ve ilçe kongreleri, kurultayın toplantı tarihi esas alınarak ve kurultayın toplanmasına engel olmayacak biçimde MYK'ca hazırlanan takvime göre yapılıyor. CHP son kurultayı olan, 37. Olağan Kurultayı'nı 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirmişti. PM'ye, Parti Okulu'nun çalışmalarına ilişkin de bilgi verildi. Yapılan sunumda, "Sadece 4 ay içerisinde 81 ilimizde 126.787 öbek oluşturulmuş, 49.918 öbek sorumlusu bir öbekle eşleştirilmiş, eşleşen 10.073 öbek sorumlusuna eğitim verilmiş. Pandemi şartlarına rağmen 8.567 ev ziyareti gerçekleştirilmiştir" denildi. 

Öztrak: Hükümete güven sıfırlandı

CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da PM’ye “Ekonomide buhran ve Erdoğan şahsım hükümetinin finansal mühendislik oyunları” başlıklı bir sunum yaptı. Öztrak sunumunda, “Hükümetin ne uygulayacak bir ekonomik modeli, ne de programı var. Hükümete güven sıfırlandı. Tavizlerle, günü birlik politikalarla sorunlar daha da ağırlaşır. Erken seçim millet hayrına. Türkiye’nin bu buhrandan çıkmak için ihtiyacı yeni kadrolar, yeni kurumlar ve yeni kurallardır” ifadelerini kullandı.