Geri Dön

‘Konuşursam altından kalkamazsın’

Başbakan Yıldırım, Niğde’de CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ‘adalar’ yanıtı verdi: Onun hesabını git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın

‘Konuşursam altından kalkamazsın’

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “benim sözüm var, adaları geri alacağım” dediğini ve “Adalar bizim mi, Yunanistan’ın mı?” diye sorduğunu belirterek, “Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya? Onun hesabını git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın” dedi.
‘Laftan anlamıyor’
Yıldırım, dün partisinin Niğde İl Kongresi’nde partililere hitap etti. Şehit Ömer Halisdemir’i anan Yıldırım, “Ak Parti’nin siyaset anlayışında sen ben yok, biz varız” vurgulamasıyla başladığı konuşmasında özetle şunları söyledi:
BÜYÜMEYE DEVAM: Kimse bizi yolumuzdan, istikametimizden alıkoyamayacak. Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek. Biz inşa etmeye, kırgın gönülleri kazanmaya devam edeceğiz.
ÇUKUR SİYASETİ: Terörle mücadeleyi sadece güvenlik tedbirleri olarak görmüyoruz. Hukuk temelinde vatandaşlarımızın haklı taleplerini karşılamak için büyük çaba sarf ediyoruz. Terörle mücadelemizin ardından yerle bir olan, çukur siyasetiyle adeta harabeye dönen yerleri yeniden inşa ederek 26 binden fazla konut yapıp vatandaşlarımıza teslim ediyoruz.
KAZANAN MİLLET: Bugüne kadar kayyum atanan 90’dan fazla belediyede 2,5 milyar lira yatırım yapılarak, o bölgelerin alt yapısı yenilendi. Hem yatırımı yapıyor hem de bu belediyelerin borçlarını da ödüyor. Daha önceki belediyeler maalesef aldıkları paraları hizmet için harcamadıkları gibi Ankara’dan gönderilen paraları dağa, teröristlere daha fazla insan öldürmesi, daha fazla kaos çıkarması için aktardılar. Bugüne kadar bu belediyelerin biriktirdiği borç miktarı, 4 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Terörle mücadelede kazanan millet oldu. Biz güvenlik ve özgürlüğün dengesini sağlayan bir mücadele içindeyiz.
YALAN GANİ: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir kaç kelime söylemek istiyorum. Her ne kadar laftan anlamasa da vatandaşlarımızın gerçeği öğrenmesi için bazı hususlara kısa kısa değinmenin yararı olduğunu düşünüyorum. Maalesef bu ana muhalefet partisi başkanında yalan gani, arkasından yetişmenin imkanı yok. 15 yıldır 25 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, bizim yollar bile söyledikleri yalanların gerisinde kalıyor.. Diyor ki, ‘efendim sözüm var, adaları geri alacağım’. ‘Adalar bizim mi, Yunanistan mı?’ diye soru soruyor. Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya? Onun hesabını git de bu adaları onlara teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak, konuştum mu altından kalkamazsın.
‘Cümle âlem bilmeli’
MİSLİYLE KARŞILIK: Bizim siyasetimizin rotası dostluktur. Suriye’deki PYD, YPG, PKK yapılanmasını destekleyen emperyalist güçler, bu bölgede acının, gözyaşının, kanın son bulmasını istemiyor. Biz ise acı ve gözyaşı sona ersin diye büyük bir mücadele ediyoruz. Şunu vatandaşlarım bilsin istiyorum, Güney sınırmızdan ülkemize, insanımıza yapılan saldırıların, tacizlerin elbette karşılıksız kalmayacağını cümle âlem bilmelidir. Bu ülkeye içeriden ve dışarıdan terör marifetiyle zarar vermek isteyenler, misliyle karşılığını alacaktır. Politikamız esas itibarıyla dostlukları artırmak üzerinedir. Ama konu memleket olursa, konu bayrak olursa, konu millet olursa gerisi teferruattır.

‘İnsanlık ölmedi’

Niğde’nin ardından Aksaray’a geçerek Atatürk Spor Salonu’ndaki Ak Parti İl Kongresi’ne katılan Yıldırım, şunları söyledi:
KOMŞUNUN EVİ YANARKEN ELİNİ ISITIYOR: Bugün CHP’nin Genel Başkanı, bir kongrede konuşuyor. Diyor ki ‘Bir vatandaş Meclis önünde kendini yakmaya kalktı.’ İlave ediyor, ‘Kardeşim Meclisin önünde niye kendini yakmaya kalkıyorsun, git kendini yakacaksan sarayın önünde yak’ Adama bak. Yani insanlık ölmedi kardeşim. Bunun yaptığı ne biliyor musunuz? Komşunun evi yanarken gidip, yanaşıp üşüyen elini ısıtmaya benziyor. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı bu. O vatandaşın yanması önemli değil, onun Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan hazımsızlığı, o vatandaşın yanmasından daha fazla.

‘Sür eşeğini Niğde’ye’

Yıldırım, kongrenin yapıldığı 5 Şubat Spor Salonu önünde toplanan vatandaşlara da seslendietti. Kalabalığı görünce “Buraya kongreye mi geldik, mitinge mi geldik?” diye soran Yıldırım, Niğdelileri coşkularından dolayı tebrik etti.
Konuşmasında Niğde’ye yapılan yatırımlara ilişkin de bilgi veren Yıldırım, kente 15 yılda 10 milyarlık yatırım yapıldığını belirtti. Ankara-Niğde otoyolunun devam ettiğini kaydeden Yıldırım, bittiğinde 2 saatten kısa sürede Ankara’ya gidilebileceğini söyledi.
Yıldırım, CHP’li bir milletvekilinin, tamamlanamadığı gerekçesiyle Niğde Havaalanı arsasına “Niğde” adlı dev uçak maketi yerleştirmesini eleştirirken de, “Onların yapacağı makettir, başka bir iş yapamazlar. Sizin bir lafınız var. ‘Geçti Bor’un pazarı, Kılıçdaroğlu sür eşeğini Niğde’ye’. Niğde’yi, Avrupa’nın, Asya’nın, Ortadoğu’nun yollarının buluştuğu bir yer haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Yıldırım, “30 havalimanını yapan Ak Parti, Niğde’ye, Bor’a mı havalimanı yapmayacak? Elbette ki bu yarım kalan havalimanını da biz yapacağız, hizmete açacağız. Niğdemiz için hayırlı olsun” dedi.
Vatandaşların patates konusundaki taleplerine de değinen Yıldırım, “Patatesin merkezi Niğde. Bunu biliyoruz. 2018’de yapacağımız destekleri, 2017’nin tam iki katına çıkaracağız. Hiç merak etmeyin, patatesiniz yerde, depoda kalmaz” diye konuştu.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 18 Ocak 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 151 bin 342 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 862 kişinin testi pozitif çıktı, 164 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 183 oldu, 7 bin 905 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 270 bin 769'a yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber